Miloš Zeman prezident ČR? Proč ne?

Kategorie:

Štítky:

Miloš Zeman na hrad! Alespoň tak lze pochopit jednání lidí kolem Miloše Zemana, kteří by pro něj získali podporu napříč politickým spektrem a zkusili jej prosadit jako nástupce Václava Klause v roli prezidenta ČR.

Miloše Zemana si docela vážím, sice jeho občasné bonmoty, navíc v době, kdy byl premiér, byly silně nevhodné a hulvátské, ale oproti současnému vůdci ČSSD Jiřímu Paroubkovi to měl v hlavě srovnané a neříkal hulvátoviny bez hlavy a paty. Miloš Zeman je tím nejlepším i tím nejhorším, podle mého názoru, co mohlo ČSSD potkat, jemu vděčí za to, že z pidistrany se stala jednou z opravdu dlouhodobě fungujících a volitelných, ale na druhé straně jeho nástupci již jen těží z jeho práce a stranu potápí stále níž, ať již bezbarvostí, jako Vladimír Špidla, nebo skandály Stanislava Grose, či urážením těch kdož tupě nesouhlasí, jaké je vidět u Jiřího Paroubka. Miloš Zeman byl nejen sociální demokrat, ale i trochu ekonom, v kontrastu s pozdějšími premiéry (především myslím Jiřího Paroubka) věděl jaké máme možnosti sociálního státu.

Reklama

Moje domovská ODS ustála změnu vedení z Václava Klause na Mirka Topolánka a až bude další výměna vedení, nevidím hrozbu změny orientace, nebo hrozbu zhoršování obrazu strany v očích veřejnosti, na rozdíl od současné podoby ČSSD není ODS vystavěna pouze kolem osoby svého předsedy. V ODS vidím dost potenciálu na radikální výměnu vedení; v regionech je dostatek silných osobností. Ale v ČSSD jich nejsem schopen moc vidět, vyjma několika podržtašků z těsného okolí předsedy.

ČSSD se bez Miloše Zemana potácí a je velmi pravděpodobné, že postupný úpadek je pouze otázkou času. Kdyby vedení, v čele s Jiřím Paroubkem, prohrálo drtivě další volby (pardon Jiří Paroubek přeci byl morální vítěz), bylo by na čase vyměnit celé vedení, což je při nedemokratickém způsobu vedení ČSSD vyloučené. Líbí se mi, jak Jiří Paroubek vyhlašuje, že cílem jsou vítězné volby a poctivá práce, bez ohledu na cizí schůzky a výzkumy veřejného mínění, ale podle průzkumů veřejného mínění mění svůj kurz možná rychleji, než běhá píst v motoru při rychlosti 150 km/h a cizích schůzek by se měl bát, většinou jde totiž o lidi, které diktátorsky vyloučil, protože s ním tupě nesouhlasili. Jiří Paroubek by se měl bát, ještě chvíli se bude chovat jako diktátor, odejdou další členové, a může vzniknout nová socilálně demokratická strana, která nebude tak přehnaně levicová (sociální demokracie na západě jsou středové strany, nikoliv levicové, jako u nás) a která smete tu stávající do propadliště dějin.

Ano já si dovedu představit Miloše Zemana jako nástupce Václava Klause v roli prezidenta České Republiky, sice by měl být trochu opatrnější na svá ústa, ale rozhodně je to lepší možnost, než náhodné tahání jmen z klobouku, jak předváděli před poslední volbou Strana Zelených, KSČM a ČSSD. Do příštího boje o prezidentské křeslo zbývají 4 roky, možná je opravdu na čase začít hledat vhodného nástupce, protože narychlo se někdo vhodný nenajde.

Komentáře

2 komentáře: „Miloš Zeman prezident ČR? Proč ne?“

  1. Dalibor avatar
    Dalibor

    To jsem zvědav, kam se bude ČSSD ubírat … Paroubek již projednává, že se nechá zvolit předsedou v O2 Aréně před 18 tisíci lidmi. Tak nejdřív hokejové mistrovství světa, pak Madonna a teď další oslnivá star … Paroubek :-). No to bude show!

  2. MaReK Olšavský avatar

    Dalibor: Paroubek je jen velkohubec, na rozdíl od Zemana mu chybí něco v hlavě a charisma. Diktátorsky se stana vést nedá, rozláme se mu to pod rukama. O O2 Aréně jsem četl a mám chuť se jet na tu šaškárnu podívat. On se bojí a kope kolem sebe, koukni se, jak si zajistil, aby byl zvolen předsedou, volit budou jen ti slepě přikyvující, docela by bylo zajímavé, kdyby se objevil protikandidát a Miloš Zeman jej podpořil.
    Nějak se mi blog, s blížícími podzimními volbami, politizuje, ale nechť, třeba někdo pochopí, že levice není to co je rozumné pro vedení státu a regionů, byť si umí úžasně kupovat hlasy voličů, ale za cizí peníze.