Kandidáti na prezidenta ČR

Kategorie:

Štítky:

<disclaimer>Tento článek vyjadřuje pouze můj osobní názor. „Může se Vám nelíbit, můžete s ním nesouhlasit, ale to je vše co s tím můžete dělat.“ — Jára Cimrman</disclaimer>

Absurdistán v české politice pokračuje, jak jinak zcela absurdně. Pan Ing. Jiří Paroubek, jím vedená strana ČSSD a další hledají kanditáta na prezidenta naší krásné České Republiky. ODS od počátku jednoznačně stojí za svým kandidátem a současným prezidentem ČR, panem prof. Václavem Klausem. ČSSD, Strana Zelených a KDU—ČSL, občas podporovaní KSČM, hledají svého protikandidáta, leč značně nekonzistentně a zmateně.

Reklama

Téměř náhodně zde padají jména několika kandidátů. Jiří Dienstbier, prof. Václav Pačes a nově Doc. JUDr. Petr Pithart.

Jiří Diensbier je bývalý disident a porevoluční ministr zahraničí. Spoluzakládal někdejší občanské fórum a později byl předsedou miniaturní strany „Svobodní demokraté“, která neměla nárok uspět, snad jedině díky tomu, že ženy jej hodnotili jako sympaťáka a i tato varianta by spíše byla šílenou náhodou, než odrazem politické reality a ukázky zdravého myšlení. Pokud jej někdo navrhl jako kandidáta na prezidenta, tak snad toto jméno vytáhl z klobouku, nebo si lze myslet něco jiného o návrhu člověka o němž již není mnoho let slyšet? Pochopitelně krátce poté, co jeho jméno, jako možného kandidáta, vyšlo na veřejnost, začal ostře kritizovat Václava Klause, asi se potřebuje zviditelnit.

K návrhu postavit jako kandidáta pana Pačesa nemám co napsat. Asi nejsem jediný člověk, který tohoto potenciálního kandidáta nezná a snad nikdy o něm neslyšel. Další jméno, které vypadá jako náhodně vytažené z klobouku. Zkušenosti z politiky snad nemá i když je to téměř jediná věc, kterou mohu tomuto člověku vytknout.

Posledním jménem je pan Petr Pithart. „Dvojdomek“, jak se mu říkalo mezi lidem za to, jak popsal náš společný Česko—Slovenský stát, cca v roce 1991. Nezničitelný politik, ale na roli prezidenta příliš nevýrazný a pružný v páteři. Pro mě je to nejméně přijatelná varianta, která vypadla ze jmen navržených „protiKlauzovské skupiny“. Již jednou na funkci prezidenta, neúspěšně, kandidoval. I když jak se zdá, je to jediná osoba, přijatelná pro KDU-ČSL.