Já chci také úplatek

Kategorie:

Štítky:

ČSSD slibuje úplatky, z peněz nás řádných vydělávajících daňových poplatníků, tentokrát na to jde odporně chytře, jde uplatit důchodce, 13. důchodem, což je praktika, ze které se mi chce blít.

Pánové Paroubek, Škromach, Rath, Sobotka a další tentokráte značně přestřelili. Příště slíbí 13. plat zaměstnancům na nejnižších dělnických pozicích, tj. obvykle s minimální mzdou, a sociálům vyhýbajícím se práci s vidinou získání jejich hlasů ve volbách v létě roku 2010. Ano, KSČSSD zahájila předvolební kampaň pro volby s dvouletým předstihem, 8. června 2008.

Reklama

Pokud si firma vydělá dost peněz a svým lidem dá 13. platy, případně i 14., považuji to za fér, firma tak dává najevo lidem nějaké poděkování za to, že táhnou firmu k úspěchu, protože bez nich by toho firma nikdy nedosáhla. Stát si toto nemůže dovolit rozumným způsobem vůči většině svých zaměstnanců, ale jakobysociální rádobydemokratická strana si dovolí nabídnout státní úplatek těm, kteří už jen čerpají ze státních peněz. Nic ve zlém proti důchodcům, každý by se jím teoreticky měl jednou stát, ale pokus o úplatek velmi snadno manipulovatelné skupiny obyvatelstva je prasárna nejvyššího řádu. Humoristicky působí vydání „antikorupční bible“ jakobysociální rádobydemokracií, když si okamžitě představitelé této strany udělají z huby žumpu nabídkou úplatku několika milionům obyvatel ČR.

Pan Paroubek se několikrát zle obořil na nejrůznější výzkumy veřejného mínění, prý jejich voliči nemají peníze na takováto hlasování, nebo jsou diskriminováni agenturami které výzkumy provádějí a pracují pouze v zájmu a pod vlivem ODS. Pokud budete sledovat jeho chování, řídí se jimi, pečlivě je sleduje a kroky dělá tak, aby byl co nejpopulárnější. Ve straně, které vládne, zavedl totalitní režim, který mimo jiné zavazuje hlasovat poslance podle rozhodnutí vedení a vždy proti současné koalici, jako jeden z mnoha důkazů by mohl posloužit nový živnostnský zákon, který začal platit na začátku července a který usnadňuje život živnostníkům, podívejte se, jak těsnou většinou hlasů byl schválen.

A kdože tento úplatek zaplatí? Přeci všichni, kdo jsou ekonomicky činní a z jejichž mzdy a spotřeby dostává stát peníze, není to poprvé, co si sociální demokracie kupuje hlasy voličů nějakým úplatkem, bez ohledu na následky. ČSSD, za tiché podpory KSČM, rozjela historicky nejhorší zadlužování České Republiky a jen růst ekonomiky (ať si ČSSD říká co chce, ale na tu nemá žádná vláda prakticky žádný vliv) nás ochránil před katastrofickými scénáři, které mohli hraničit možná i se státním krachem.

Mimochodem, konečně napíšu, proč obhajuji princip rovné daňové sazby, tj. každý platí stejný podíl ze svých příjmů, a přesun příjmů státu spíše na spotřební daně. Rovná sazba totiž netrestá úspěšné a schopné, jako progresivní sazba, ale zdaňuje spotřebu. Regulace vlastní spotřeby je již v rukou jedince. Progresivní sazba daně je navíc nemalým generátorem daňových úniků, protože se firmám a živnostníkům vyplatilo dát pár tisíc za optimalizaci daňového přiznání, která je posunula do nižšího daňového pásma.

Komentáře

2 komentáře: „Já chci také úplatek“

  1. Dalibor avatar
    Dalibor

    Dnes ráno jsem slyšel v televizi cosi o jednorázovém příspěvku pro důchodce. Z úst socdem. Moc pěkné, jenže to vůbec nic neřeší, jen se Paroubek zviditelní. Co důchodci potřebujou, je odpovídající valorizace penzí tam, kde jim je spolkne inflace (což je nyní kolem 6 %) – starodůchodci jsou právě skupinou, která si sama nemůže pomoci. Ale u všech ostatních jde jen o propagandistický tah.

  2. MaReK Olšavský avatar

    Dalibor: Ano valorizace je správná cesta, ale to co nabídla KSČSSD je jen populistické koupení si hlasů jednorázovým úplatkem. Nebo jsem něco nepochopil a budou dávat tolik kůchodů, kolik je lunárních měsíců za rok, tj. 13, trvale?