Ing. Jiří Paroubek prohrávající?

Kategorie:

Štítky:

Předseda ČSSD byl vždy vítěznou osobou, ať již byl morálním vítězem, nebo skutečným. Pevně drží otěže své ČSSD, stane se perfektním premiérem a povede ČR k prosperitě, kterou nám budou závidět obyvatelé všech ostatních států.

Dost snění, protože věci nejsou tak, jak vypadají a já si myslím, že pod Ing. Jiřím Paroubkem se dost povážlivě houpe křeslo předsedy nejsilnější opoziční (snad alespoň ještě pár měsíců) strany.

Reklama

MUDr. David Rath řekl, že chce pomoci Ing. Jiřímu Paroubkovi, aby se stal prezidentem ČR. Je zřejmé, že to chce především proto, aby se on mohl stát předsedou ČSSD a eventuálně premiérem ČR. Nebo si dovede někdo v ČR připustit, že by se prezidentem stal předseda některé strany? To je pro drtivou většinu našich spoluobčanů zcela nepřijatelná představa. Pro mě osobně je navíc dost nepřijatelné, aby se MUDr. David Rath dostal k ještě vyšší funkci, než jakou má dosud, hloupý nebude, ale prahní po moci a vyjednává příliš silou, za použití nezměřitelného množství demagogie. Nedovedu si ani představit Ing. Jiřího Paroubka v roli prezidenta, na to je moc prostořeký a nekultivovaný.

Křeslo se pod Ing. Jiřím Paroubkem dozajista houpe i ve straně. Na jaře 2007 prosadil do stanov volbu předsedy ČSSD celou členskou základnou a teď vše zrušil. Proč asi? Bojí se, že se stává trnem v oku i mezi členy vlastní strany a pokud by se některé křídlo dohodlo, přestal by býti předsedou? Momentálně je situace taková, že pro nejbližší volbu nového předsedy ČSSD je navržen jako jediný kandidát, možná to svědčí o tom, že ČSSD postrádá další výrazné osobnosti, které by mohly jít do přímého souboje s Ing. Jiřím Paroubkem.

Při čtení zpráv jsem zaznamenal i signál o odmítání dalších kroků ČSSD směrem doleva, neboli přiblížení programu extrémně levicové KSČM. Po podzimních, krajských, volbách byli mnozí potenciální hejtmani vyzváni, ať preferují spolupráci s KSČM, protože lidé si zase „na komunisty u moci zvyknou“. Tyto dva směry nepřišly od ČSSD dlouho po sobě, alespoň je vidět (částečný) návrat k jednomu ze závěrů bohumínského sjezdu, kdy ČSSD naprosto odmítla spolupráci s KSČM na jakékoliv úrovni vládnutí. Pokud chce být ČSSD stranou středovou, nebo spíše levo-středovou (anžto za střed považuji KDU-ČSL, jejíž ministr Kalousek mě příjemně přakvapuje), nesmí se dále posouvat doleva, ale nakonec ani doprava*. Levice je potřeba, stejně jako pravice, asi to ode mne bude znít neuvěřitelně, ale ty nejlepší nápady a posuny vznikají z konsensu.

ČSSD pod vedením Ing. Jiřího Paroubka začíná postupně ztrácet preference. Neustálé vedení negativní kampaně, 3. rok trvající volební kampaň tu ještě snad nebyla, už přestala mnohé lidi bavit a nové body ponese jen těžko. Problém je, že ČSSD vše staví na kritice kroků současné vládní opozice, ale sama nějak nepředstavuje vlastní program s naprosto konkrétními kroky.

Ač jsem členem ODS, nejsem naprosto ostře vyhraněn vůči opozici. Jeden z mých kamarádů mě popisuje jako „až naivního libertiána“, ale budiž. Osobně si cením vlastní odpovědnosti za moje chování a nejsem z těch, co čekají na „mámu-tátu“ stát, aby za ně vyřešil problémy. Osobně bych radši více rozhodoval o tom, jak se pojistím proti nemoci, ztrátě práce, jak se zajistím na důchod, … Bohužel jsem to já, ne každý by byl ochoten se dobrovolně pojistit a pak by mohly vzniknout nemalé sociální problémy.

ČSSD jako strana mi nevadí, ale současné vedení v čele s Ing. Jiřím Paroubkem a MUDr. Davidem Rathem je na odstřel. Pardon, ale pánové ve mně spíše vzbuzují pocit, že strana by se měla jmenovat „Česká Strana Stupidně Demagogická“.


*/ Používám terminologii levá-pravá, přestože už je překonaná, ale pro většinu lidí nejsrozumitelnější.

Komentáře

2 komentáře: „Ing. Jiří Paroubek prohrávající?“

  1. Vembl avatar

    Problém u Ing. Paroubka a MUDr. Ratha je v tom, že oba dva jsou silné osobnosti s poněkud autoritářským stylem jednání a řízení. Myslím si, že možná ČSSD nakonec parlamentní volby v příštím roce prohraje, protože lidem se již prostě ten jeho konfrontační přístup přejedl. Nejhorší je, že ČSSD porušuje zákony (viz. vracení poplatků lidem kraji) a je až moc agresivní. Bohužel tohle nechápu důchodci, kterých tu máme skoro nejvíce, takže volby zase dopadnou patem a bude zde nějaká koalice nekoalice.

  2. Dalibor avatar
    Dalibor

    Docela pěkně jsi to vystihl, dvojice Paroubek – Rath mě taky docela štve a co je hlavní – ne proto, že jsou sociální demokrati, které nevolím, ale pro jejich naprostou aroganci vůči voličům, zcela zjevně z nich dělají ovce a podceňují je. Aby se jednou nepřepočítali.