Proč jsem v ODS

Kategorie:

Štítky:

Řada lidí se mně ptá, proč jsem v ODS, která, podle nich, může za bezpráví v republice, která způsobila rozvrstvení společnosti na chudé a bohaté. Odpověď je jednodušší, než si myslíte.

  • Jsem pravicově orientován. Věřím, že hlavní odpovědnost za svou životní úroveň má jednotlivec, ne že někdo zezhora rozhodne, že musí pracovat přesně zde, plat dostane podle takovéto tabulky (podle níž si někde odseděl 20 let a bez ohledu na skutečné znalosti a schopnosti má větší příjem, než mladší, ale schopnější a znalejší kolega na stejném místě) a odváží-li se přejmout odpovědnost na sebe tím, že začne podnikat, je mu to zezhora znepříjemněno neskutečným množstvím papírů, nařízení a omezení.
  • Levice v boji o voliče z chudých vrstev vydává neskutečné peníze na sociální výdaje, které nakonec nenutí chodit do práce. Těmito dávkami vzrostlo zadlužení, za posledních 8 let vlády levice, o zhruba 800 000 000 000,- KČ. Cílem levice je, abychom se měli všichni stejně, bohužel vzhledem k množství prostředků, které jsme schopni vyprodukovat to znamená, že všichni stejně špatně.
  • O zvýšení státního dluhu jsem již napsal. V době, kdy rostou příjmy státní pokladny roste zadlužení ČR. Pokud by se levicová vláda chovala jako racionální člověk, použije zvýšený příjem napřed ke splacení předchozích dluhů (když se Vám zvedne mzda, půjčíte si další peníze?) a teprve posléze bude přispívat na zvýšení úrovně nemakačenků.
  • Fandím rovné dani. Není zde jen příklad Slovenska, kde ještě nějakou dobu budou trvat porodní bolesti, které snížily životní úroveň nejchudších a vyhýbajících se práci, ale je zde třeba Estonsko, které je i díky tomuto nástroji jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Evropské Unii.
  • Poznal jsem v této straně řadu lidí, kteří mně přesvědčili o své inteligenci, jsou realističtí a vědí, jaká je rozumná orientace směrování státu. Ano i oni dělají chyby a některé kroky se mi nelíbí, ale vcelku je to rozumné směrování.
  • Levicové vedení státu podpořilo montážní závody. Ano zaměstnali v nich lidi s průměrným platem kolem 10 000,- KČ, ale proč stejnou podporu nemohli dostat technologické firmy, které vytvoří třeba pětinu pracovních míst, ale pro odborníky a s několikanásobným platem? Pak jsou slyšet stížnosti, že inteligence odchází do zahraničí. Máme snad ambice se stát montážní halou EU? Podle mého názoru by neměl být zvýhodněn ten kdo zaměstná pouze masu dělníků, ale všichni, samozřejmě se zohledněním podle počtu zaměstnaných lidí a celkové investice partnera.
  • Pan Paroubek je v mých očích hulvát a demagog. Pan Zeman byl sice hulvát, ale realista a dostatečně inteligentní (prostě řekl věci nepříjemně, ale pravdivě), pan Paroubek je, podle mně, pouze hulvát, který křičí a uráží každého, kdo s ním nesouhlasí.

Nejsem spokojený s celkovým stavem politické scény u nás. Bohužel po volbách nás poškodila osobní antipatie pánů Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka, která znemožnila rychlé vytvoření vlády. Vládu potřebujeme, byť je často slyšet názor, že i bez vlády tu vše fungovalo. Ano fungovalo, chybí vyhlášky a prováděcí předpisy k zákonům, které platí od 1. ledna 2007, protože neexistovala vláda, která by je mohla protlačit, těch 7 měsíců nebyly téměř vedená jednání se zahraničními investory, což sice není vidět dnes, investice se připravují i 10 let dopředu.

Reklama