Teplicko: Koho volit na podzim 2012?

Kategorie:

Štítky:

Podzimní volby roku 2012 jsou za rohem a (okres) Teplice je jedním z 27, jichž se týká i volba senátora. Vedle lístků pro krajské zastupitelství, kde mám naprosto jasně vybráno, máme v obálkách i druhou sadu volebních lístků, jimiž budeme volit svého senátora.

Ač jsem bývalý člen ODS a dlouhá léta jsem věřil rozumné pravicové (liberální) politice, přišlo kruté vystřízlivění, jelikož mám pocit že ODS se stala stanou libertariánských frází a středově socialistických kroků. Začal jsem inklinovat a prosazovat Českou Pirátskou Stranu, která nemá vyhraněný směr (pro nechápavé, jsou tam pravičáci i levičáci) a hlavní cíle jsou svoboda, transparentnost a (rozumné) prosazení přímé demokracie. Bohužel nikdo z Pirátů z Teplic a okolí do senátu nekandiduje.

Reklama

Po několika letech v Teplicích a okolí mám jasno, komu dát svůj hlas. Opět to bude pan Jaroslav Kubera, jehož jsem měl tu čest osobně poznat. Ten Kubera, který je dlouhé roky primátor Teplic a je to jedno z mála měst, jež nemá dluhy, nedělají se hurá akce, ale nemusí se bát o majetek. Ten Kubera, jehož mnozí znají díky jeho „jedovatému jazyku“. Ano je z OSD, s níž jsem se názorově neshodl, ale volím jej jako člověka, nikoliv kvůli politické příslušnosti. Ano pan Jaroslav Kubera by měl senátorské křeslo obhájit, protože evidentně ví co a proč dělá.

Dál to proberu stručně a rychle:

  • Alenka Antošová — Bývalá starostka Proboštova, KDU-ČSL. O vstup do senátu se pokouší poněkolikáté, ale asi nemá moc co nabídnout. Neznám, nevolitelná pro mě.
  • Mgr. Jiří Řehák — za koalici Hnutí pro kraj, s programem líbivým, leč plně nerealizovatelným. V „Hnutí PRO Kraj“ je i strana zelených a nejsou to právě ekologičtí teroristé kdo bloguje práce na dálnici D8, jejíž dostavbu má Mgr. Jiří Řehák v programu?
  • Ing. Petr Pípal — starosta Dubí, který dovedl z města vyhnat prostituci, ale znám jej jako člena ODS a jeho kandidatura za uskupení Severočeši.cz je pro mě zklamáním.
  • JUDr. Jiří Vorálek — zastupuje ČSSD a snad nemusím dodat, že pro mě je tato partaj nepřijatelná. Není bez zajímavosti že bydlí v Lounech a kandidaturu považuji za podvod od ČSSD na obyvatele Teplic.
  • Mgr. Štěpán Knézel — za NS-LEV21, neboli trucstrany Ing. Jiřího Paroubka. Ani za úplatek bych mu hlas nedal.
  • Jaromír Tasáry — ze Strany soukromníků České republiky je pro mě přijatelnou alernativou za Jaroslava Kuberu, avšak je z Lomu (okres Most) a jeho kandidaturu v Teplicích považuji za nečestnou, ač je Lom těsně za hranicemi teplického okresu a jeho firma podniká i na Teplicku.
  • Ing. Jaroslav Dubský — příslušnost ke KSČM je pro mě dostatečnou diskvalifikací.

Senátní volby na Teplicku proběhnou nejspíše ve dvou kolech a troufám si tipnout, že v druhém kole proti sobě stanou Jaroslav Kubera a Ing. Petr Pípal, za nimiž je vidět kus práce, byť za panem Kuberou mnohem větší a město Teplice by mohlo sloužit jako výkladní skříň ideálů pravicové politiky.

PS: Napadá-li Vás otázka, proč rovnou odmítám představitele nových „truc stran“, je odpověď nasnadě. Pouze se vymezují vůči všemu současnému, ale nenabízí „chceme udělat toto a lze k tomu dojít takto“. S komunisty a jejich odnožemi (současná ČSSD, či NS-LEV21) opravdu nechci mít nic společného. Na druhé straně jsou partaje déle existující, s dobrými cíli, leč v našem státě, kde se volí pouze proti současné garnituře (a ze stran zastoupených v parlamentu, protože jejich zástupci jsou „jediní povolaní k zjednání nápravy“), je těžké se posunout před.