Proč bych nemohl volit uskupení Severočeši.cz

Kategorie:

Štítky:

Do krajských voleb zbývá necelý týden a je vhodný čas pro vydání dvou článků o straně, jíž bych nemohl volit i kdybych nebyl rozhodnutý a druhý bude tipem koho volit a proč, nehodlám vhodit jen hlas straně, ale hodlám ze strany preferovat pouze určité lidi.

Severočeši.cz se uvedli na naši krajskou politickou scénu velmi svérázným způsobem, jednako jde o uskupení, které je pokračovatelem sdružení „Mostečané Mostu“, jejichž předvolební boj byl dost podivný. Vcelku mě udivilo, že jsem nepotkal heslo „Severočeši Severočechům“, ale to by zřejmě svádělo v dalších volbách použít heslo „Čechy Čechům“; předpokládám, že zkusí i celostátní volby; což by nečeši (Moravané, Slezané, Romové [no skoro se toho slova bojím, protože kamarád mi vždy vynadá, že není Rom, ale Cikán] a další menšiny) nesli nelibě, nehledě k tomu, že jde o oblíbený rasistický výkřik. Druhý jejich přešlap byl, když se pokusili na sebe upozornit spamováním a jediné čeho dosáhli bylo naštvání internautů, kteří mají na spam doslova a do písmene alergii.

Reklama

Jejich heslo „Co jiní rozkradou, my rozdáme…“ působí dost podivně. Pokud o rozkrádání vědí, tak by měli podat podnět na policii České Republiky, protože se jinak sami dopouštějí trestného činu. Pokud chtějí něco rozdat, tak co a komu? Chtějí snad rozdat rozpočet kraje občanům a infrastruktura nechť se buduje a opravuje sama? Chtějí občanům rozdat dopravu zdarma a platit za ně regulační poplatky, jak slibuje Dr.Rath ve středočeském kraji? Co a komu chtějí rozdat? Ten slib je nesmysl a je to jen libozvučně znějící heslo, ale naprosto nerealistické, bohužel většina občanů si to neuvědomí a mohou doufat, že dostanou něco zadarmo.

Protože už máme volební lístky doma, možná ještě ne všichni, ale většina už asi ano, mohu napsat, co mě na nich zaráží:

  • 3. místo Jaroslav Doubrava, 32. místo RSDr. Jiří Kraft – Oba jsou členové KSČM, která tu kandiduje sama za sebe pod volebním číslem 1. Nebyli pro svou stranu dostatečně vhodnými kandidáty, nebo by byli na nevolitelných místech? Jaroslav Doubrava by mohl projít do krajského zastupitelstva a možná volil jistotu postu před prosazováním programu vlastní strany.
  • 5. místo Ing. Zdeněk Vokatý, 33. místo Jiří Landa, 45. místo Alenka Antošová, všichni členové KDU-ČSL, strany která nemá v Čechách na růžích ustláno, silná je spíše na Moravě a ve Slezsku, ale přesto je dost silná, aby postavila vlastní kandidátku a věřím, že nejméně 3 své zástupce by na hejtmanství získala.

Zbytek jmen jsou buď nezávislí; ale asi už s horší kvalitou, protože ti zajímavější a rozumnější spojili své síly s SNK Evropští Demokraté; členové Severočeši.cz, nebo členové malých uskupení, kteří by nedokázali prosadit vlastní kandidátku. Mně se Severočeši.cz vůbec nelíbí a protože jde o dost heterogenní skupinu kandidátů nečekám, že by mohlo sdružení rozumně fungovat a jednotně razit program.

Ano, nějací jejich kandidáti se do krajského zastupitelstva dostanou, dokonce bych si troufl odhadnout, že vím, kteří, ale ti rychle zahodí nekoncepčnost uskupení a budou se snažit prosazovat program své domovské strany. Severočeši.cz jsou pro mě zcela nepochopitelným sdružením s velmi nestabilním základem, podle mne budou rádi, když budou existovat ještě za 4 roky, při dalších krajských volbách, i když s těmi penězi, co za nimi jsou…