Severočeši.cz spamující

Kategorie:

Štítky:

Přistál mi ve schránce zajímavý e-mail, který bych nazval spamem. Autorem je nějaký příznivce podivného a pro mně nevolitelného hnutí Severočeši.cz, nebo je přímo od nich a zkoušejí virální marketing? Pokud ano, koledují si o ohlášení spamu na ÚOOÚ.

Znění nevyžádaného mailu:

Reklama

Vážení kamarádi a kamarádky!
Volte 10 v Krajských volbách dne 17. a 18. října 2008!
A nejen to, zaškrtněte na volebním lístku Bronislava Schwarze jako jedničku v politickém hnutí Severočeši.cz.
Myslím, že on je ten správný, kdo dokáže šlápnout do úsměvu mafiánům z jiných stran. Nic proti lídrovi-paní Jeníčkové, ale tohle bude práce pro chlapa.
Rozhodnutí je na vás a věřím, že bude stejné jako moje, když jsem si přečetl několik článků v novinách a na webu a pustil si televizi.
Jestli jsem vás zaujal, tak to pošlete všem svým známým-slušným lidem a pokud se tento email při přeposílání stane nevyžádaným, přijměte omluvu.
www.severocesi.cz/

Pánové konkurenti, takto vedená kampaň je obtěžující a očekávám, že se nebude opakovat. Doufám, že se podobných mailů nedočkám od ČSSD, nebo KSČM. Rozhodnutí, koho budu volit nechte na mně, navíc já jsem zcela evidentně rozhodnutý už delší dobu.

Ano, já píšu články, kterými se snažím podporovat rozhodnutí druhých pro pravicovou stranu, zcela pochopitelně z hlediska mých preferencí nejlépe ODS, ale nevynucuji si jejich přečtení tím, že bych druhé otravoval nevyžádanou poštou. Tyto články můžete číst a nemusíte, pokud přicházíte na tento blog z RSS kanálu, víte o čem článek je, krátká anotace je i na titulní stránce.

Vážení Severočeši.cz a jejich příznivci, spam je způsob jak lidi otrávit, nikoliv získat jejich podporu.

Mimochodem, omluvu za nevyžádanou poštu nepřijímám a generalizace „mafiány z druhých stran“ mě uráží, protože jsem členem jiné strany a mafián nejsem ani z rychlíku.

Komentáře

5 komentářů: „Severočeši.cz spamující“

 1. Lukáš Hakoš avatar

  Nemyslím si, že by šlo o viral, protože viral má zcela jiná specifika. Tohle je obyčejný mail, který žádá o přeposlání.

  Viral dělá např. Vodafone, OMV, Erste v zahraničí nebo CitiBank v USA, ne nějací Severočeši.cz.

 2. MaReK Olšavský avatar

  Lukáš Hakoš: Jasně, není to viral, jen to spoléhá na neustálé přeposílání, ale je to hnus. Nesnáším spam a pokud mě napadne, jak oplatit zabordelování mého mailu od příznivců, případně samotného, hnutí, hned to zrealizuji, rozhodně ne jen spam filtrem. Ideální by bylo spáchat na ně DDoS útok :).

 3. Lukáš Hakoš avatar

  Mne docela znejistěla u tebe věta: „nebo je přímo od nich a zkoušejí virální marketing,“ takže proto jsem reagoval na viral.

  Tímto by se pak dalo za viral považovat všechno počínaje tím, že ICQ bude zpoplatněno až po nějakou holčičku v Nigérii, která chce money a tedy poslat dalším lidem, aby dostala co nejvíc 😀

  No nic, jdu na oběd (off-topic).

 4. Miloš avatar
  Miloš

  MaRKu jsi stoho trochu mimo.Chápu to. Jen na okraj, kdyby se ODS zbavila Šulců a jemu podobných, pak by v kraji nemuseli vzniknout SEVEROČEŠI.CZ. No, tak to je. Trochu tolerance sluší každému, tedy i členu ODS. Zachvácenost vlastní stranou, hochu hochu, to byla nemoc komunistů v jejich nejlepších létech. A kde dnes jsou. Nakonec s Váma to jde v poslední době taky skopce. No tak útočte, aspoň nebude nuda. Jinak pokud patříš k těm slušným v ODS a chci věřit že ano, pak není všechno tak černé jak se na první pohled zdá. Slušní se domluví! Ahoj.

 5. MaReK Olšavský avatar

  Miloš: Pokud podporujete hnutí Severočeši.cz je to Vaše soukromé a svobodné rozhodnutí, nebojte se, nezačnu Vám posílat emaily, že máte volit ODS. Váš příspěvek evidentně patří k jinému článku. Pokud se nemýlím, čtení tohoto blogu jsem Vám nevnutil, když mi někdo pošle mail, nutí mě jej otevřít, respektive stáhnout.
  Přesto zareaguji. Tipuji, že Severočeši.cz na hejtmanství projdou, ale nebude to pronikavý úspěch a tipuji, že z toho bude mít vedení Severočechů hodně těžkou hlavu.