ČSSD blázní?

Kategorie:

Štítky:

Nevím, jestli se vedení ČSSD již definitivně nezbláznilo, ale informace o pokutě 4 000 000 za hlasování proti rozhodnutí vedení a požadavku ČSSD aby vláda ručila za vklady do 100% jejich výše jsou spíše výplodem duševně chorého člověka a nikoliv závěrem zdravého uvožování.

Pokuta 4 000 000 za přeběhlictví je výsměchem do obličeje všem zdravě uvažujícím lidem. Dr.Rath sice tvrdí že pokuta chrání demokracii, ale pocit z toho mám zcela opačný. Prý je namířena proti přeběhlíkům, ale nevěřím, že by nebyly pokusy pokutu aplikovat na někoho, kdo podle svého svědomí a názoru nehlasoval přesně podle nařízení vůdců ČSSD. Vedení ČSSD se chová iracionálně a pokud nemá přirozenou loajalitu vlastních lidí, musí si ji pojistit naprosto nevymahatelným způsobem. Ta pokuta je totiž v rozporu se zákony a ústavou ČR, protože poslanec/zastupitel/senátor mají povinnost hlasovat podle svého svědomí, v souladu se zákony a dobrými mravy, ale o povinnosti hlasovat podle stranického diktátu nikde není ani slovo, čímž je toto vyhlášení ČSSD vlastně jen cárem papíru, který ukazuje bezradnost vedení ČSSD, jež dokázalo vytlačit výrazné osoby a členy, kteří měli vlastní názor, lišící se od diktátu vedení. Pro podobné praktiky není v demokratickém zřízení místo a vedení ČSSD tak vysílá jednoznačný vzkaz voličům: „Až budeme u moci, tak každý tupě nesouhlasející bude potrestán za projevení svého názoru!“ Loajalitu a věrnost si nelze vynutit, ale jedině získat přístupem a pořádnou prací.

Reklama

Volání Ing. Jiřího Paroubka, a jeho kolegů z vedení ČSSD, že stát má ručit za všechny vklady v bankách je dalším populistickým krokem. Do této chvíle byly vklady pojištěny na 90% své výše, ale maximálně do 25 000 €, což už není moc nízká částka a nově budou pojištěny na 100% do výše 50 000 €. Přes tuto maximální částku jsou 2-3% vkladů, to jen pro informaci. Ke zvýšení pojištění jsme byli donuceni Evropskou Unií a promítne se to především na poplatcích za vedení účtu, protože banky budou muset z něčeho vytvořit hotovost v zajišťovacím fondu, ano nejsou to peníze státu, ty peníze tam musí poskládat banky. ČSSD volá, aby se stát postaral o všechny vklady do výše 100%, což je zcestné z několika důvodů:

 • Vynásobte si 50 000 € kurzem a zjistíte, že ČSSD by chránila bohaté, vůči nimž se neustále staví opovržlivě.
 • Vysílá se tím signál, že pokud je ústav ziskový je fajn, že jen platí daně, ale když má problémy, tak jeho klienty vyplatí stát a tak moc se neděje.
 • Státní garance by šla z kapes nás všech daňových poplatníků. Současná verze i při vyšších částkách nepočítá s financováním státu, ale banky budou muset složit peníze do pojistného fondu.
 • Garance státu je motivací k rizikovému chování, vložím peníze tam, kde mají největší úroky, bez ohledu na pověst a stav banky, když ta zkrachuje, nic se neděje, stát mě přeci vyplatí z mého rizikového chování.

Osobně státní záruky všech vkladů do výše 100% vidím jako velmi krátkozraké a podle mě si musí být státy, kde to zavedli, být sakramentsky jisté že mají dost velké finanční rezervy.

Zejména volání po státních zárukách je honění vody před volbami na poslední chvíli, takovéto zvýšení záruky pomůže zejména psychologicky, ale co kdyby se opravdu něco stalo a stát musel vyplácet částky, za které se nesmyslně zaručil. Tyto poslední 2 kroky mě utvrzují v přesvědčení, že vedení ČSSD se zbláznilo a pokud členové nechtějí nechat partaj zničit, tak by měli současné vedení dost rychle vyměnit. Ano ČSSD je sice protivník OSDky, ale měl by to být racionální a nikoliv populisticko demagogický oponent. Povšimněte si, že současné vedení je ostře kritizované i bývalým předsedou Milošem Zemanem. ČSSD pod vedením Špidly, Grose a Paroubka ztratila glanc a smysl pro realitu, dnes se jeví jako neurčitá množina splašků vedených uřvanými blázny, která se zbaví každého, kdo tupě nesouhlasí i kdyby měl dotyčný 1000× pravdu.

Update: Unikla mi ještě jedna maličkost, ale protože se 100% stotožňuji s blogspotem Jana Zieglera, odkazuji na jeho článek „ČSSD chce kandidáty, kteří mlčí a nemyslí

Komentáře

4 komentáře: „ČSSD blázní?“

 1. Jiří Pešík avatar

  Rozhodně souhlasím, jakoby nestačila naprosto ubohá a bezpředmětná volební kampaň (o tom jste tu tuším již také psal). ČSSD prostě hraje na to, že lidé prostě za nějakým činem vidí jen to, co jim naservírují, a konečné důsledky těch či oněch akcí je už nezajímají. Bohužel mám strach, že v naší zemi tento přístup může fungovat. 🙁

 2. lock avatar
  lock

  bingo,máte pravdu,to duo demagogů je fakt síla

 3. MaReK Olšavský avatar

  Jiří Pešík: No já si hodně zahrávám, znovu opakuji slova Ing. Jiřího Paroubka, že ČSSD si po vítězných volbách posvítí na ty, kdož o nich píší negativně. Takže v případě vítězství ČSSD jsem jednou nohou v kriminále, přinejlepším. Asi začínám být paranoidní.

 4. Dalibor avatar
  Dalibor

  Marku, však on si tě Paroubek najde, až bude u moci. Všechny blogy a poznámky, ve kterých Velký Jiří nevypadá v nejlepších barvách, půjdou k soudu jako důkaz a máš klepeta na rukou.
  Mimochodem, můžeme si domluvit společnou celu? Aspoň bychom v době osobního volna pokecali. 🙂