Kde jen udělali přátelé z ČSSD chybu?

Kategorie:

Štítky:

Když jsem před pár dny psal článeček o předvolední kampani, která má svou pompézností nahradit absenci vlastního programu, ještě jsem netušil, že jsem trefil hřebíček na hlavičku. Porušují silniční vyhlášku.

Jejich oranžový předvolební kamion Kenworth totiž nesmí jen tak na naše silnice, protože svou délkou 19,02 m přesahuje maximální povolenou délku běžného kamionu 16,5 m a měl by se po komunikacích pohybovat pouze jako nadměrný náklad se zvláštními výjimkami a snad i doprovodnými vozidly. ČSSD tak opět opakuje blamáž, která se jí povedla před posledními volbami do poslanecké sněmovny parlamentu české republiky, kdy vyjela s vyřazeným double-deckerem (dvoupatrovým autobusem) natřeným na oranžovo. ČSSD tak na sebe ukazuje ve smyslu „pro nás zákony a vyhlášky neplatí, můžeme je porušovat podle libosti“.

Reklama

Tvrdík tvrdí, že vše je v pořádku a přesto prý nikdo povolení nikde nevystavil. Jenže kdyby se objevil někdo, kdo by chtěl zakázat „spanilou jízdu“ oranžového monstra po silnicích ČR, určitě by se ČSSD, respektive jejich předseda a jeho nejbližší nohsledi, nechala slyšet, že mu modrá mafie chtěla zabránit v cestách za (potenciálními) voliči a jen hledala záminku, jak vést nečistý konkurenční boj. To co jsem teď napsal vnímám jako důvod, proč zatím nikdo nezakročil, pravděpodobně je klidnější variantou zavřít oči nad takovýmto překročením zákona, a vystavit povolení dodatečně, než poslouchat velkohubá obviňování Jiřího Paroubka nad nekalým konkurenčním bojem.

Dokáže jednou ČSSD, potažmo jejich současné vedení, rozumně uvažovat předem a ne jen opožděně hasit problémy, nebo nepřipravovat problémy pro další vedení kraje/státu po volbách a pak se tvářit, že oni nic, spadlo to za těch, co vládnou?

Zdroj: iDnes

Komentáře

3 komentáře: „Kde jen udělali přátelé z ČSSD chybu?“

 1. Jiří Jakeš avatar
  Jiří Jakeš

  Dovol mi, Marku, malý odkaz na příslušnou vyhlášku, trvalo mi dost dlouho, než jsem to našel. Jedná se o Vyhlášku č. 341/2002 Sb., § 16, odst. 1, písm. c), bod 7. Viz http://www.sagit.cz/_texty/sb02341.htm

 2. Jiří Jakeš avatar
  Jiří Jakeš

  Tak podle R. Polaneckého dostali povolenku. Byl to ale fofr 🙂

 3. MaReK Olšavský avatar

  Jiří Jakeš: ČSSD není běžný dopravce, kterému jde o živobytí. Kéžby to fungovalo i pro normální dopravce, ti jsou důležitější, než jakákoliv politika.
  Dovedeš si představit ten cirkus, kdyby tu výjimku nedali tak rychle? Jé, to by zase bylo tiskovek na veřejnoprávní televizi.