ČT je další kdo diskriminuje?

Kategorie:

,

Štítky:

Českou Televizi jsem považoval, naprosto v souladu s obvyklými zvyklostmi ČR, za veřejnoprávnou televizi, která je zde pro všechny a která se pyšní tím, že nikoho nediskriminuje. Obdobně jako v případě internetově divné Z1, je jejich internetové vysílání z Letních Olympijských Her v Pekingu pro mně nedostupné, podívat se mohu, jen pokud budu v prostředí Windows.

Česká Televize, alespoň co jsem viděl upoutávky na návštěvě u rodičů, poskytuje divákům streamované živé vysílání 8 kanálů z dějiště LOH v Pekingu, chtěl jsem si pustit stream, když dávali judo, ale protože MS Windows mám jen na počítači ve firmě, pro níž kóduji, ale ne doma, nebo na mém laptopu, měl jsem smůlu. Původním plánem bylo pustit si na laptopu jen stream ze stránky ČT, ale ouha k jeho sledování potřebuji program, který je určen pouze a jen pro platformu MS Windows, na GNU/Linuxu nepojede ani ve Wine, protože pro svůj chod potřebuje .NET. Přitom by stačily pouze odkazy na streamy.

Reklama

Mám tedy smůlu a ČT o jednoho zdravě naštvaného diváka méně, takto si televizní stanici pro všechny, která se navíc chlubí, že vychází vstříct menšinám, opravdu nepředstavuji. Ano, jejich běžný stream funguje a za to samé musím pochválit i iDnes.tv, ale přístup ke streamům z LOH mi neumožnili, respektive mi pro tuto možnost vynucují nákup software, který nemám zájem koupit.

Komentáře

6 komentářů: „ČT je další kdo diskriminuje?“

 1. DanQ avatar

  Marku, možná to špatně chápeš a GNU/Linuxu jakožto svobodný software jen bojkotuje olympiádu totalitní Čínské lidovědemokraticke republiky ~_^

 2. MaReK Olšavský avatar

  MK: Má to detail – DRM. Já jsem na ty streamy byl upozorněn kolegou, ale pod GNU/Linuxem nehrají. Njn, kdekdo se DRM zbavuje a ČT jej vesele zavádí, hnus velebnosti.

 3. Miloslav Ponkrác avatar

  A to ještě nedávno na mě vykoukla ve Firefoxu stránka s nápisem „Pro tuto stránku potřebujete mít nainstalován Microsoft Silvelight. Klepněte zde.“ (možná jsem to slovo za MS zkomolil)

  Sice vím co to je, jsem dlouholetý výojář a jsem v obraze, ale mám pocit, že web by měl zůstat jednoduchý a platformně nezávislý.

 4. dracul avatar
  dracul

  no vono dostat se i na stream ct24 je docela opruz, pritom je porad stejnej, a kdyz sem je o to pred par lety prosil tak zadna odpoved

 5. phaeton_esc avatar
  phaeton_esc

  a o nic jiné to není v OSX – instalovat VMware a do něj Win je šílené, zbytečné a navíc to nechci. jseš minorita = trhni si nohou mi nepřijde jako moc rozumný systém, ale bohužel se nedá dělat nic (nebo se dívat v práci kde jsou Win – aspoň v mém případě)

  jinak, jakožto váš bývalý student srdečně zdravím 🙂