Týden mě rozesmál testem Dacie Sandero

Kategorie:

Štítky:

Několik let čtu časopis Týden, začínám u ekonomického dění, ale obvykle jej za těch 7 dní, do dalšího čísla, stihnu přečíst víceméně celý. Jejich test auta obvykle stihnu přečíst cestou ze stánku, když Týden koupím.

Tentokráte měli na recenzi auto Dacia Sandero, která vypadá slušně a bude lepší, než je Dacia Logan. Mnozí ohrnou nos nad tím, že je to auto leda pro socky, já si myslím, že mít na silnicích nová auta, třeba takto levná a málo vybavená, je lepší, než přivážet sem několik let staré ojetiny. Jednako dnešní technika motorů je pokročilejší a ekologičtější, než u 5—10 let starých vozů, druhako jde o nové auto, není potřeba se bát, že by někde byla korozí narušená nosnost karosérie a v neposlední řadě jde o nové auto, které není bourané, jak je tomu často u aut v autobazarech dovezených od našich západních sousedů. Prostě tuto cenovou kategorii mezi novými automobily střední třídy vítám, mimo jiné i proto, že nejde o miniautíčko, kterážto jsou ve stejné cenové kategorii, a vše je poněkudsi robusněji udělané.

Reklama

Test Dacie Sandero v Týdnu mě docela rozesmál, tedy ne celý, on to byl realistický pohled na to jaké auto je, ale jedna z posledních vět byla ve stylu „jestli není lepší za stejné peníze koupit ojetou Toyotu Corolla“ a při té jsem téměř brečel smíchy. Nic proti Toyotě Corolla, já mám japonská auta opravdu velmi rád, ale Toyota Corolla se v této cenové relaci téměř nesežene, její stáří by totiž bylo zhruba 5 let, což je věk, kdy se japonská auta neprodávají, vlastníci vědí, že mají naprosto precizně udělané auto, které ještě nejbližších 5—10 let nebude trpět korozí a poruchami. Prostě tu větu napsal novinář, který evidentně nevěděl co píše.

Ode mne to bude znít podivně, ale radši bych si koupil Dacii Sandero, než ojetinu evopské provenience, japonská auta v této cenové kategorii prostě nejsou k sehnání, tak nemá cenu nad tím přemýšlet, jedině, že byste chtěli o třídu menší Hondu Jazz.

Update: Po pár dnech od testu s divným závěrem vyšel časopis Automobil Revue, který považuji za naprostou elitu mezi automobilistickými časopisy u nás, kde je objektivně a perfektně napsaný test Dacie Sandero.