Trocha bulváru: Vendula Svobodová

Kategorie:

Štítky:

Dost často čtu titulky o jakési Vendule Svobodové, nebo její jméno potkávám v reklamách na bulvární deníky, když koukám na běžné komerční televize (TV Nova), což teď dělám často, protože reprízují první řady seriálu Dr. House a přestože seriál vysílá TV Nova, mají tam podstatně méně reklamních přerušení, než kabelová televize AXN.

Titulky „Vendula Svobodová v nacistické uniformě“, „Opilá Vendula Svobodová“, „Svobodová má milence“, „Vendula Svobodová přistižena na swingers party“ a podobné jsou už trochu otřepané, i přestože od smrti Karla Svobody uplynulo přibližně 1,5 roku, je vdova Vendula Svobodová neustále perfektním soustem pro bulvár. Občas mi je Venduly Svobodové skoro líto, protože být neustále v hledáčku pseudonovinářů musí být nesmírně skličující, ona vlastně nemůže dělat nic, co by dělala ráda, protože hned by bulvár měl další „šťavnatou“ zprávu, je vězeň zájmu jakobymédií (bulváru) a čtenářů, které tyto pseudoinformace zajímají. Já osobně nevím, proč by takovéto informace měla být pro mě zajímavé a přínosné, radši si přečtu novinky z ekonomiky a techniky, z toho těžím více a to mě živí.

Reklama

Vendula Svobodová vlastně nedokázala nic více, než že se dobře vdala, vzala si jednoho z nejlepších hudebníků v ČR. Možná to udělala ze zištných důvodů a možná zavdala příčinu k sebevraždě Karla Svobody, ale ona sama je osobou nezajímavou, vlastně nic nedokáže a nevím, jestli je schopna přinést nějaké obohacení našeho národa, ať již v oblasti kultury, vědy, nebo ekonomiky, vyjma toho, že vydělává slušné peníze bulvárním pisálkům.

Překvapuje mě, že Vendula Svobodová se drží v centru zájmu bulvárních pisálků tak dlouho, to se snad ještě nikomu tak nevýznamnému a nedůležitému nepodařilo. Aférka kolem fotografií nahé Jiřiny Bohdalové žila pouze několik dní, stejné to bylo s někdejšími fotografiemi Petry Buzkové, ale kolem VS se točí bulvár již přibližně 18 měsíců. No prostě děs a hrůza.

Mimochodem, pro bulvár byla naprosto nezajímavá zpráva o úmrtí Karla Hály, který podstatně významněji obohatil naši kulturu, byl jeden z těch co uměli opravdu zpívat. Bohužel hudební styl, kterému se věnoval, není blízký tupé většinové mase.

Komentáře

4 komentáře: „Trocha bulváru: Vendula Svobodová“

 1. LuFa avatar

  Tak abych řekl Marku pravdu, o Vendule Svobodové jsem od samo smrti jejího muže neslyšel. Co vše sleduješ, fakt netuším ;-).

  Dále si myslím, že máme, měli jsme, daleko lepší hudebníky, než byl Karel Svoboda. Pouze se o nich tak nemluví.

 2. MaReK Olšavský avatar

  LuFa: Člověče, na tohle mi stačí, když dávají upoutávky na Aha/či_vimjá_co kolem Dr. House, nebo otevřu nějaký obecný agregátor, tyhle bulvární plátky (ani jako hajzlpapír se tištěná forma nedá použít, páč to má hrubý papír) na mě vybafnou, díky tomu, jak moc na to lidi klikají, na prvních místech.

 3. AndyO avatar
  AndyO

  Bohužel hudební styl, kterému se věnoval, není blízký tupé většinové mase- cože? Je vám líto, že Hála nebyl objektem bulváru? Trochu byl, noviny probíraly alespoň spory jeho manželek či co to bylo za baby, co se štěkaly na pohřbu.

  Co se týče Venduly Svobodové, jistě, je jí plný Bulvár. Co také pořád má Bulvár psát? O tom, že Hálovi měli k obědu koprovku?
  Nevím, proč cítíte potřebu asi desetkrát zdůraznit, že Svobodová nic nedokázala. Co měla dokazovat? Vdala se, porodila dítě, o které se skvěle starala, když umřelo měla manželskou krizi se slavným manželem, děvkařem, s kterým jistě nebylo snadné žít a nyní je vdova s malým dítětem. Měla vymyslet lék proti rakovině nebo recept na světový mír?

 4. MaReK Olšavský avatar

  AndyO: Není mi líto, že Hála nebyl obětí bulváru, jsem dokonce rád. Bohužel nedokázali nakonec důstojně napsat o jeho smrti, podstatnější byly spory jeho pozůstalých.
  Ano, tvrdím, že swing, blues a jazz je muzika, nezaujme masu, tu zajímá „tuc-tuc everybody  v milionu obměn, únavné to samé co pořád proudí z komerčních rádií. Ještě že lze streamovat Radi@ 1, nebo si pouštět podle tagů Last.fm.
  Jednu otázku jste nepochopil. Co je na Vendule Svobodové dneska tak důležitého, že ji rádobymédia nemohou dát pokoj?