Trocha bulváru: Nahá Bohdalová a další pikantnosti

Kategorie:

Štítky:

Na titulní stránce Aha se před nedávnem objevily fotografie nahé Jiřiny Bohdalové. Národ je na nohou, jedna část shání další pikantnosti, další část odsuzuje fotografa/fotografku i noviny a poslední (podle mého ta nejmenší část) tuto pseudokauzu ignoruje.

Bulvár nevyhledávám a o lidech, co jej čtou si nemyslím nic rozumného, zabývat se šmírováním celebrit a jakobycelebrit je podle mě ztráta času. Snad jedinou seriozní informací v bulvárním tisku je předpověď počasí a cena. Informace typu „Při nehodě si zlomil malíček“, „Okradl pumpaře o 50,— KČ“, … svým čtenářům neuvěřitelně škodí, protože zanáší myšlení neuvěřitelným bordelem negativismů. Ano na světě se nerodí jen pozitivní zprávy, ale praktičtější je číst fakta, podepřená nějakými analýzami, než zkratkovité informace bulváru.

Reklama

Vliv bulváru na myšlení lidí je patrný i co se týče nejrůznějších vládních kroků. V jediné větě je vypíchnuta jedna nevýhoda, v dalších je tato nevýhoda zveličena do naprosto nesmyslné podoby a nakonec není nikde napsáno, proč vlastně danný krok existuje. Postačí vzpomenout nedávné titulky, z nichž v podstatě plynulo, že zavedení 30,— korunového poplatku v ordinacích lékařů způsobí obrovskou bídu a přivede statisíce rodin na mizinu. Bohužel musím zkonstatovat, že bulvár má obrovskou čtennost a vliv na myšlení lidí, je to špatně.

Svého času i myšlení si velmi vážím. Za jediné relativně seriozní noviny v ČR považuji Hospodářské Noviny a pokud se koukám na zprávy, využívám televizní kanály ČT 24 a Z1, protože to čemu říkají na Nově a Primě zprávy je odpad, ale zakončený štěňaty. Místo čtení bulváru si radši přečtu článek na některém odborném serveru, nebo vezmu do ruky zajímavou knihu, čas je drahý a ani nemám zájem na zabordelení mého myšlení negativními zprávami.

Začal jsem Jiřinou Bohdalovou a skončím přibližně u téhož. Před pár lety se v některém z bulvárních plátků objevily fotky Petry Buzkové, jak se opaluje nahoře bez. To je alespoň pohledná ženská a zveřejnění jejích fotografií nenapovídá, že by fotograf mohl být gerontofil. Přesto se mi takovéto jednání nelíbí.

Mimochodem, pochopil někdo, že jsem si ze čtenářů trochu vystřelil? Bulvárně napsaný titulek přitáhne nemálo čtenářů.

Komentáře

3 komentáře: „Trocha bulváru: Nahá Bohdalová a další pikantnosti“

 1. Dalibor avatar
  Dalibor

  S tím bulvárem je to pravda, jednou jsem se díval na zprávy na Nově a tam jako první zpráva dne, které se tam věnovali minimálně 5 minut byla informace o nějakém sňatkovém podvodníkovi. Tak jsem to znechuceně vypnul. Jinak Hospodářské noviny odebírám a čtu také, je to seriozní čtení, i když s autory některých článků nemusím souhlasit. Ale bulvár je tu odjakživa a těžko se vymýtí 🙂

 2. Botanicus avatar

  Tak pod tohle se bezvyhradne podepisuju! Mluvis mi naprosto z duse … jsem rad, ze (i v tomto state) ziji rozumni lide …

 3. Hedvika avatar
  Hedvika

  Rozhodně souhlasím…rozumný člověk se všem zprávám v bulváru zasměje, ale spíše zapláče nad chabým myšlením pisálků. Jenže, kdyby neměli „posluchače“, nemohli by s takovou vervou a chutí vykřikovat smyšlenosti a nesmysly. Někdy mi ovšem připadají titulky na hranici nejenom slušnosti, ale možná i na trestní hranici „šíření poplašné zprávy“.
  Občas se dostane několik bulvárních plátků do naší firmy jako přebaly „skutečných novin“ a když si je při společných obědech prohlížíme, je vlastně jedno z jakého data jsou…. zrovna včera jsme úžasně nasmáli „super zprávě“…. byla však z loňska :o), ale nijak neutrpěla ani časovým skluzem.