ICQ zase zlobí

Kategorie:

Štítky:

Tak trochu evergreen je nefunkčnost ICQ pro uživatele alternativních klientů, tentokráte je AOL zlobí důkladně, ale už jsou na světě opravy pro ty nejrozšířenější komunikátory, je jen otázkou několika hodin až dní, než se dostanou do repozitářů distribucí.

ICQ, snad definitivně, odstavilo starý způsob přihlašování a snad jediný klient, který s touto změnou neměl problémy je jejich vlastní ICQ 6, který však funguje jen na MS Windows (možná by se dal zprovoznit ve Wine, ale to nemám potřebu testovat), dokonce ICQ tímto krokem odstavilo i starší verze vlastního programu, ale v ČR/SR je to jedno, prototže jsme ICQland, kde teenageři mají nejaktuálnější verzi programu, protože proti předchozí verzi má kůl (čtěte cool) smajlíky a zvuky, který vymýšlel snad Mengele (jednou mi to kváklo do sluchátek a málem jsem spad z židle). Bohužel (nebo snad bohudíky) jsou odstaveny i programy Pidgin, starší Qip a Kopete, záplaty už existují, ale myslím, že by bylo rozumné tyto kroky chápat jako impuls k migraci na jinou síť.

Reklama

Několikrát jsem na tomto blogu psal o důvodech, pro něž vidím jako rozumnou volbu, proč nepoužívat ICQ a teď nastal vhodný okamžik k přechodu dalších uživatelů na jiné sítě. A pokud se rozhodnete pro nejlepší XMPP (Jabber) server, Jabbim.cz/Jabber.cz, bylo by fajn, kdybyste jej podpořili, 200,— KČ (+19% DPH, tj. celkem 238,— KČ) není závratná částka a radši vynaložím tuto částku za kvalitní služby, než neustále bojovat s náhodně vyskakujícími reklamami při použití originálního ICQ klienta. Nádavkem za tento sponzoring získáte podstatně vylepšené služby, já jsem ze sebe rád udělal VIP Jabberu, myslím si totiž, že jsem získal špičkovou protihodnotu za vynaložené peníze. Mimochodem, ICQ transport na Jabbim.cz změnu ustál bez nejmenšího zaškobrtnutí.