Jabber.cz VIP

Kategorie:

Štítky:

Nedávno jsem ze sebe udělal VIP uživatele Jabberu, teda alespoň na mém účtu penguin_007@jabber.cz. Návod snad pochopí každý rozumný uživatele a částka 238,— KČ je velmi nízká. Získal jsem tím nejen zajímavé rozšíření služeb, ale především podporuji server, jehož služby využívám nejen já, ale i desetitisíce dalších uživatelů v ČR/SR. Za tímto serverem nestojí žádná velká firma, jako za MSN, ICQ, GTalk, vše je provozováno víceméně z nadšenectví několika lidí a nechápu uživatele, kterým se příčí platit za VIP účet a odpovídají slovy „Přeci vše je na internetu zadarmo“, náklady ať si nese někdo jiný.

Svobodné protokoly, formáty a software přeci neznamenají, že jsou zdarma, Richard M. Stallman myslel svobodu ve smyslu slova, nikoliv ve smyslu zdarma. Ano, máme se ještě mnohé co učit, že jsou mnohé distribuce GNU/Linuxu a další software zdarma neznamená, že bychom nemohli podpořit autory některých programů. Kupříkladu já jsem zadotoval jak Jabbim.cz, tak nějakou malinkou částkou Wikipedii, nebo IEs4Linux a další projekty budu dotovat podle toho, jak je využívám. Vývojáři a správci projektů jsou také lidi, vývoj stojí peníze a to že na něčem pracuji ve svém volném čase neznamená, že mě to nic nestojí, mám nějaké náklady na energii, potřebuji udržovat techniku, …

Reklama

Používejte Jabber.cz, mají fajn služby a, je-li to ve vašich možnostech, přispějte na jeho provoz i další možnosti vylepšování služeb. Klukům co provozují server Jabbim.cz fandím, dělají svou práci dobře a zaslouží si pomoci s náklady na provoz.