Něco mi nehraje na #EET

Kategorie:

Štítky:

Kam se podívám na sociálních sítích, tak „vybafne“ ministr Babiš a jeho EET. Kdyby se tak hodně psalo a mluvilo o nějakém opravdu užitečném projektu, byl bych mnohem radši. Jedna část národa věří v naplnění státní kasy, protože se vybere více od zlodějských živnostníků, jiná část národa nadává na další povinnost. Všichni asi známe přísloví „1000× nic umořilo osla“. Ale…

Opakuji dlouho a často, levicovým stranám, ruku v ruce s nedefinovatelným ANO Andreje Babiše (nebo chcete-li Bureše), se povedlo rozdělit společnost na zaměstnané a nezaměstnané, svorně stojící proti OSVČ, freelancerům a majitelům malých firem.

Reklama

Rozděl a panuj je postup žádoucí, pokud je cílem zavést opatření, která přinesou taková omezení, jež by nerozdělená společnost odmítla tak ostře, že bychom se nejspíše dočkali další revoluce. Jak postupovali komunisté při sjednocování JZD/JRD? (Odpověď je zřejmá, naprosto stejně, napřed se ze statkářů udělali vyvrhele.)

Poslední dny začínám získávat pocit, že Elektronická Evidence Tržeb (EET) je nástrojem pro rozdělení společnosti, pro postavení odlišných skupin proti sobě. Andrej Babiš a jeho hnutí ANO mohutně diskuse přiživují. Chystá se předložení opatření, jimž se rozdělená společnost nedokáže postavit, protože mediálním tématem pro následující měsíce bude i nadále EET?

Nejsem zdaleka jediný, kdo není přesvědčen o reálnosti technického zajištění EET v termínu, od kdy má fungovat. Jenže se o téhle oprátce stále mluví a pravděpodobně nám uteče něco důležitějšího.

Otázkou tedy je: „Co?“

Komentáře

3 komentáře: „Něco mi nehraje na #EET“

 1. Ondřej Tůma avatar

  Celý projekt má bohužel mnoho rozměrů, tváří a dopadů. Když jsem si četl o tom, jak u nás na konferenci o EET mluvil chorvatský ministr, udělalo se mi špatně. Tak velkého bratra by ocenil zejména velko-výrobce nebo velko-prodejce. Realtime sledovat pohyb peněz a zboží v celé zemi má neskutečnou tržní hodnotu, o které si může leckterý obchodní řetězec jen zdát.

  Druhým faktem – zatím uklidněním je, že jde o doklady v maloprodeji. Mnoho živnostníků bude dál pracovat s fakturama, prostě proto, že to ani jinak nejde. Bohužel, tam už se opravdu strácejí peníze, ale ten pohyb zboží a peněz není tak zajímavý, neodráží totiž přímý odbyt rychloobrátkového zboží.

 2. Dee avatar
  Dee

  Že by to byla biopaliva?? Kvůli ničemu jinému do politiky nevstupoval, to je alfa a omega AnoFertu.

  1. Marek Olšavský avatar

   To je průhledné ;-). Spíš něco nepěkného od ČSSD.