Červený Kláštor: Kam pod Vysokými Tatrami…

Kategorie:

…když potřebujete oddych od tůry.

Vysoké Tatry lákají (mimo zimu) mnohými turistickými příležitostmi, ale nedá se jen chodit po horách, alébrž někdy je potřeba trochu odpočívat. Jednu z příležitostí pro aktivní odpočinek nabízí Červený Kláštor, který leží na hranicích Polska, či na hranicích Pieninského národného parku.

Reklama

V kině (televizi, videodistribuci) asi leckdo zaznamenali film „Legenda o lietajúcom Cypriánovi , který připomíná velmi vzdělaného mnicha Cypriána, který v místním klášteře sestavil čtyřjazyčný herbář místních rostlin, věnoval se mnoha dalším vědám a léčení místních obyvatel.

Návštěvník by si určitě neměl nachat utéct prohlídku kláštera, kde se dozví něco jak o životě místních obyvatel, tak o životě a práci v kartuziánském klášteře. Další atrakcí je projíďka na pltiach (vorech), nebo moderněji i na raftech, v prielomu Dunajca. Ceny jsou pro turistu přijatelné, pokud nezačne přepočítávat, ale kdo by to na dovolené dělal.

Jedna z cest do/z Červeného Kláštora vede přes Starú Ľubovňu, kde lze navštívit krásný a rozlehlý hrad.

Neobjevil jsem Červený Kláštor teprve teď, poprvé jsem tam strávil několik dní před minimálně 25 lety, když tam moje sestřenice brigádničila jako průvodkyně.