AAA Auto: Chybující kalkulačka na webu?

Kategorie:

Vůči krytí spotřeby dluhem jsem docela ostře vymezen, pokud to jde, tak na splátky nekoupím a pokud je situace akutní (chvilku po stěhování nám dosloužila pračka), tak hledám dodavatele, kde nakoupím na splátky bez navýšení. I to je výhoda internetu, umožňuje mi najít.

Na webu Autobazar AAA Auto jsem našel programátorskou chybu (jak pevně doufám), snad to není klamavá reklama, když už samotná „sleva“ při koupi na splátky je poměrně zavádějící.

Reklama

Auto nepovažuji zrovna za utrácení do spotřeby, koupě auta je investicí, která se mi vrací v ušetřeném čase, jak je známo čas jsou peníze i dostupnosti pro zákazníky, proto koukám co je v nabídce autobazarů.

Ve vyhledávači mě zaujala ojetina s rozumným počtem km a při přechodu na orientační splátkovou kalkulačku AAA Auto jsem narazil na chybu. Cena přibližovadla 56 000,— KČ, při koupi na splátky „sleva“ 10 000,— KČ, ale při přepnutí na dobu splácení 24 měsíců, nebo 36 měsíců, mi vyšla sleva ještě větší a dokonce reálná. Akontace 10 % z částky 46 000,— KČ je 4 600,— KČ a splátku mi orientační kalkulačka vypočítala na 1 155,— KČ. Pokud počítám správně, tak 4 600 + 24 × 1 155 = 32 320,— KČ. Což je evidentní hloupost.

Autobazar AAA Auto - orientační splátková kalkulačka
Splátková kalkulačka Autobazaru AAA Auto

Pokud je to programátorská chyba, OK, měla by být opravena. Pokud není, tak to lze považovat za klamavou reklamu. Zajímavé je, že se mi objevila jen náhodně, u několika vozů. Docela by mě zajímala reakce splátkové společnosti, kdybych se takového splátkového kalendáře dožadoval.

Komentáře

2 komentáře: „AAA Auto: Chybující kalkulačka na webu?“

  1. duro avatar
    duro

    Nie je to programatorska chyba a podla aaaauto je to spravne Riesil som to cca pred 6 mesiacmi a pani na zak. servise mi povedala ze ta cena plati pri splneni istych poziadaviek. Ake to su mi ale nevedeli povedat ani na pobocke. Takze uvedenie do omylu ako vysite

    1. Marek Olšavský avatar

      [duro]: No tak to je ta nejhorší možná varianta, defakto klamavá reklama. Super, teď přemýšlím, kam to poslat dál, protože tenhle typ jednání, se zákazníkem, se mi nelíbí.