LEV nám, s dovolením, chcípnul.

Kategorie:

Štítky:

Krajské volby jsou (ne)úspěšně za námi, můžeme sčítat vítěze i poražené. Kdybych si vsadil na výsledek volby senátora, napůl bych prohrál, anžto jsem predikoval souboj mezi Jaroslavem Kuberou a Ing. Petrem Pípalem a bohužel se panu Kuberovi postaví Ing. Jaroslav DubskýKSČM.

Jelikož jsem z Ústeckého kraje,teplicka, přesněji řečeno Duchcova, budu komentovat svůj kraj.

Reklama

Z 55 mandátů, na ústeckém hejtmanství, získala KSČM 20 mandátů a ČSSD dalších 13 mandátů. Pokud ČSSD poruší své „Bohumínské usnesení“, zakazující spolupráci s komunistickou stranou, není zbytek zajímavý. Nicméně doplním že Severočeši.cz získali 9 zastupitelů, ODS 7 mandátů a Hnutí PRO! kraj má 6 zastupitelů.

Co mě příjemně překvapilo je neúspěch trucstrany NS-LEV21 Ing. Jiřího Paroubka. Ten je poslední koho bych rád vídal ve vedení našeho kraje, ale předvolební rétorika vypadala, jako by měl jistý zisk několika mandátů, či dokonce vítězství. Cizí trefný popis „úspěchu“ NS-LEV21 jsem si dovolil použít pro jméno článku.

V Ústeckém kraji jsem byl ochoten věřit i prosazení Dělnické Strany Sociální Spravedlnosti, ale naštěstí se takový extrém nestal.

Ad Česká Pirátská Strana

Mezi nováčky letos byla i Česká Pirátská Strana a ačkoliv nezískala v žádném kraji ani jeden mandát, tak rozhodně bych její výkon neodsuzoval. Náklady na volední kampaň byla defakto nula, porozhledněte, kde všude visel Paroubek (NS-LEV21), Bobošíková (Suverenita), nebo Zeman (Strana Práv O[b/v]čanů ZEMANOVCI), kteří také nezískali ani mandát. Minimálně v ústeckém kraji byli Piráti úspěšnější než starší, zavedenější a známější strany (Svobodní, ČSNS, Pravý blok [čili Cibulka], a Suverenita).

Dodatek (14. října 2012)

Český volič svou volbou vyvažuje, vzpomeňme na podobu krajů a senátu z doby kdy Poslaneckou Sněmovnu Parlamentu České Republiky ovládala ČSSD, s tichou podporou KSČM, dnes je to obráceně. Bohužel nám chybí odpovědnost za dění, přibližně 2/3 obyvatel jsou naprosto laxní, k volbám nejdou, velké strany mají pevná voličská jádra a pro určení celkového výsledku stačí pár tisíc „náhodných voličů“.

Jiří Hlavenka napsal článek o voličské zopovědnosti, kde připomněl i slovenské dvojnásobné poslání velké vládnoucí strany do propadliště dějin, což bohužel konzervativní český volič nedokáže, jeho rozhled je víceméně omezen na strany zastoupené v parlamentu. A pokud bych měl vyzdvihnout některé zajímavé alternativy, tak určitě musím jmenovat (abecedně):

  • Česká Pirátská Stana, pravičáky považována za ultralevici, levičáky za neolibertiány. V Evropě se Piráti etablovali jako velmi potřebná alternativa, která klade důraz na lidské svobody, jichž si asi nevážíme, jak ukazuje postupná socializace Evropy s byrokracií, jež je schopná nařizovat i správnou kulatost hrušek.
  • Strana Soukromníků České Republiky, protože kdo jiný by měl pracovat na daňových zákonech, než lidé z praxe, kteří dobře znají problematiku.
  • Strana Svobodných Občanů, což je programově „euroskeptická ODS“, ale s rozumnými lidmi.

Po tomto výsledku bychom se nad sebou měli opravdu zamyslet.