Výhodná půjčka

Kategorie:

Štítky:

Trh s půjčkami sleduji již dlouhou dobu. Jak jsem tu několikrát napsal, mimo půjčky na bydlení a prostředků umožňujících/usnadňujících mi obživu jich většinu neuznávám. I spotřebič který přestane sloužit je možné zakoupit na splátky s navýšením ceny o několik procent, půjčky v hotovosti, nebo dovolenou na splátky neuznávám. V mailu mi přistála nabídka extrémně výhodné půjčky

…Ale výhodné pro firmu, která půjčuje. Pokud máte přebytek peněz, půjčte si od společnosti Kredia (web už neexistuje), protože pohled na RPSN mi připadá jako pohled do „ceníku“ lichváře. Nechápu, jak taková půjčka může být v ČR, potažmo EU, legální.

Reklama

Pokud se na stránku podíváte, zvolte si nejkratší dobu splácení, najdete RPSN (Roční Procentní Sazbu Nákladů) v rozmezí 3113 %—22711 %. Pouze u půjčky na 15 dní se RPSN málo měnilo v závislosti na množství půjčených peněz. Každá půjčená stokoruna se během roku rozmnoží minimálně na 3113 KČ. Ano nepočítám náklady na administraci a vymáhání půjček zpět, přičemž vymáhání bude asi největší problém, jelikož nejpravděpodobnější využití je jako „rychlá půjčka do výplaty“ a to zavání průšvihem.

Pominu-li některé náklady je půjčka neskutečně výhodná, pro poskytovatele.

PS: Článek byl ironií, pokud mohu, tak před tímto stylem půjček varuji.

Komentáře

2 komentáře: „Výhodná půjčka“

  1. Mirek avatar

    Je to síla ale ještě možná větší jsou obchodní podmínky které jsem zběžně prolit. Co souvětí to perla.

    1. MaReK Olšavský avatar

      @Mirek: Smutné je, že evidentně mají kšeft, zmínku jsem našel už v jednom postarším článku na tomto blogu. Hodně smutný fakt.