Facebook: RSS přes poznámky (notes) už nenačte

Kategorie:

Štítky:

Na službě Facebook funguji už nějaký pátek, používám především chat (díky XMPP nemusím mít otevřený web), sem-tam napíši nějaký příspěvek a hraji některé hry. Z her se nejvíce bavím u Zebra Mahjongu, dám si alespoň jednu partii denně, ideální na čištění hlavy. Těch několik let na FB jsem používal poznámky pro automatické načítání RSS z mého blogu a stejnou službu jsem chtěl využít když budu v horizontu dní nasazovat nový engine, kde jsem udělal i možnost psaní aktualit (žádné řešení na trhu neuspokojilo naše potřeby, tak jsem šel cestou vlastního vývoje), ale bohužel to už nepůjde.

Když jsem dnes přišel na stránku FaceBooku hned v úvodu stránky jsem našel krátkou poznámku:

Reklama

Changes to How You Share Content in Notes

You currently automatically import content from your website or blog into your Facebook notes. Starting November 22nd, this feature will no longer be available, although you’ll still be able to write individual notes. The best way to share content from your website is to post links on your Wall. Další informace about notes.

Pokud jsem pochopil dobře, přestane fungovat automatizované načítání RSS do poznámek (notes) a zveřejňování nových příspěvků na profilech/stránkách FB. Bude potřeba ruční práce. Vlastníci FB tím zvýší návštěvnost webu, protože budou uživatelé muset ručně přidávat nové příspěvky, což je z obchodního hlediska správně. Důvod chápu, ale je to nepohodlné.

Předpokládám, že se brzo najde služba, která bude nové články z RSS automaticky přidávat na FB. Uvítal bych podobnou i pro Google+, podle mého je to jen otázkou času. Zda to bude jako služba, nebo kus kódu který připojím ke generování RSS v redakčním systému není důležité.

Pokud něco znáte, podělte se prosím v diskuzi. Pokud ne, zkusím se podívat po API Google+ i Facebooku a doplním generování RSS ve WordPressu o potřebnou funkcionalitu.

BTW: Zatím se RSS načítá, přelomový datum je 22. listopadu 2011, ale bulvarizace titulku někdy není od věci ;-).

Komentáře

Jeden komentář: „Facebook: RSS přes poznámky (notes) už nenačte“

  1. mino avatar

    podla mna je to lepsie nepouzivat…