Kdo nepíše o letecké havárii v Jaroslavli?

Kategorie:

,

Štítky:

…ten jako by nebyl, zatím to tak vypadá. Desítky skupin na Facebooku, tisíce článků na blozích a v periodikách. Jak snadno se lze přiživit a pokusit se získat alespoň dočasně větší návštěvnost. Pro informace o tragédii se podívejte na článek na Wikipedii, já tu nebudu rozepisovat co je napsané mnohokrát.

Ano je to tragédie a zajímá mě, jaké jsou opravdové příčiny neštěstí, současné spekulace jsou vcelku bezvýznamné. Je to tragédie nejen pro fanoušky hokeje, zemřeli tam především lidé.

Reklama

Na několik dní budeme vypadat, jako by pro Česko a Slovensko byl hokej sportem číslo jedna. Běžně je před televizemi hodně fanoušků („Hurá, my jsme vyhráli“ × „Jéžíši, oni prohráli“) během mistrovství světa, či olympiády, ale těch opravdových, kteří fandí svému klubu i v neúspěšných dobách je málo. Být fanda když se daří je snadné, ale snažit se být na stadiónech jako podpora i když se nedaří je opravdové fandovství.

Je mi líto co se stalo a bohužel jsem se i já tímto povzdechem na „příspěvky fanoušků“ přidal k zbytečně píšícím o tragédii.

Komentáře

2 komentáře: „Kdo nepíše o letecké havárii v Jaroslavli?“

 1. lzap avatar
  lzap

  No důsledek je jasný, nedosáhnutí požadované rychlosti (Vr). Piloti už evidentně překročili takzvanou rozhodující rychlost V1, takže museli vzlétnout za každou cenu, protože by to už neubrzdili. http://en.wikipedia.org/wiki/V_speed#V1_definitions
  Zajímavější je ovšem příčina, proč se nepodařilo dosáhnout Vr rychlosti. Ruční brzda se nepotvrdila.
   

  1. MaReK Olšavský avatar

   lzap: No já jsem zvědav, proč se to stalo.