Drobné rozdíly

Kategorie:

Štítky:

Nemá-li pravičák rád zbraně, nekupuje je.
Nemá-li levičák rád zbraně, chce je zakázat.

Když je pravičák vegetarián, nejí maso.
Když je levičák vegetarián, dělá povstání proti živočišným proteinům.

Reklama

Když je pravičák homosexuál, užívá v klidu svého života.
Když je levičák homosexuál, požaduje od společnosti, aby ho respektovala.

Když pravičák přijde o práci, přemýšlí, jak by se z této situace dostal.
Když přijde o práci levičák, stěžuje si na diskriminaci.

Když se pravičákovi nelíbí televizní diskuse, tak tu televizi vypne.
Když se levičákovi nelíbí televizní diskuse, chce ty idioty, co v televizi vykládají nesmysly zažalovat.

Když je pravičák nevěřící, tak nechodí ani do kostela, ani do synagogy, ani do mešity.
Když je levičák nevěřící, tak chce zakázat, aby se na veřejnosti objevovaly jakékoli symboly Boha, víry a jakéhokoli náboženství.

Když je pravičák nemocný, jde k doktorovi, koupí si léky a bere je.
Když je levičák nemocný, apeluje na národní solidaritu.

Je-li na tom ekonomika špatně, uvědomí si pravičák, že je třeba vyhrnout rukávy a začít něco dělat.
Je-li na tom ekonomika špatně, hořekuje levičák a nadává na zlé zaměstnavatele, kteří si cpou kapsy, okrádají zemi a on zaměstnanec je oběť.

Pravičák, co dočetl tyto řádky, pošle je dál.
Levičák, co dočetl tyto řádky je rozhodně dál nepošle.


Jen si teď nejsem jist, že zařazení do sekce humor je to pravé, bohužel často je ta pravda naprosto brutální.

Komentáře

11 komentářů: „Drobné rozdíly“

 1. Pavel Stehule avatar

  Pravicový homesexuál – není možná – možná v evropě.
  Je tu nějaký pravičák, který si vidí dál než na špičky svých bot? 🙂 a nechoval se občas tak zoufale infantilně – k Vám vlastně ten Topolánek úplně sedne – je to sice dutá hlava, ale má gule – což je zřejmě ideál české pravice. Neříkám, že Sobotka, Hašek nebo Paroubek jsou nějací vědátoři.

  1. MaReK Olšavský avatar

   @Pavel: Pavle, Pavle, co s Tebou? Mě ten vtípek pobavil, poslal jej kolega Norbik ze SimRacing.cz, a stačí se zamyslet, režimy vzniklé na základě levicových ideí se nejvíce předháněli v zákazech víry, „nenormální“ sexuální orientace, myšlení, … Bohužel dějiny neukecáš. Stejně bych to šil do historie katolíků, ústa plná lásky a mečem v ruce vyhubili nejeden národ.
   Jo je to vyhrocený pohled, ale pokud mě považuješ za opravdového pravičáka, tak je to jen kritika nejslyšitelnějších názorů druhé strany.

 2. Dalibor avatar
  Dalibor

  Pěkné a zcela pravdivé  :-). Tak tohle rozhodně pošlu dál.

 3. Termoska avatar
  Termoska

  Tak to je hodně velká kravina… Založená na naprostých nesmyslech… Náckové jsou považovaný za Pravici a v potlačování byli..no ostatně znáte historii… Trošku mi to připomíná Klausovo rozdělovaní, že nošení baťohů je levicová záležitost a snowboardování též…  Je to pouhé pouhé generalizování, házení do jednoho pytle… Norsko, Švédsko, Rakousko – dosti levicové státy, které doopravdy problémy nemají…

  1. MaReK Olšavský avatar

   @Termoska: Kdysi jsem slyšel něco o potrefené huse a kejhání. Zrovna nacismus, který tu předhazujete měl silně levicové kořeny, ale to je asi vedlejší, odplivl jste si. Trochu problém je v pojetí pravice a levice ve světla posunutí postsocialistických národů doleva, aneb co je u nás považováno za pravici je v klasických demokraciích střed. Neberte se tak vážně.

 4. […] Zdroj: https://marek.olsavsky.cz/2011/06/21/drobne-rozdily/ […]

 5. Termoska avatar
  Termoska

  http://en.wikipedia.org/wiki/Far_right Přečtěte si o tom něco… Wikipedii většinou nepostuji, ale nemám čas vám vyhledávat lepší zdroje
  "levice ve světla posunutí postsocialistických národů doleva, aneb co je u nás považováno za pravici je v klasických demokraciích střed." – Ano, ale stále to nic nemění na tom, že Levice je v mnoha zemích úspěšná.
  Taky se neberte se tak vážně

 6. Termoska avatar
  Termoska

  A docela by mne zajímalo kolik národů vyhubili katolíci ? 🙂

  1. MaReK Olšavský avatar

   @Termoska: Co třeba téměř kompletní vyvraždění Indiánů a totální rozvrat starých indiánských říší? Co třeba Holocaust schovaný za křesťanství (přestože oba víme, že Hitler byl děsně racionální a potřeboval židovské peníze)? Atd. Ono na každé víře se najde něco.
   Krásně vytržená věta, bohužel levice ve Vámi jmenovaných státech je podstatně pravicovější a snaží se o otevřenější ekonomiku, než pravice v postkomunistických státech. To je bohužel smutná pravda.

 7. Termoska avatar
  Termoska

  "Co třeba téměř kompletní vyvraždění Indiánů a totální rozvrat starých indiánských říší? " A to jako bylo špatný v tý době? Když si vezmem Aztéckou říši – tak to byl celek spojený z mnoha podrobených států, z něhož se Aztékové nebáli obětovávat otroky a zajaté válečníky.. Klidně i v počtu tisíce lidí za den… Ostatně Aztékům se to nevyplatilo a s příchodem Cortéze se mnoho národů proti nim postavila… Zánik této sice zajímavé říše, ale lehce kruté říše je tak trošku vážně trošku problémem samotných Aztéků…. Incká říše byla také založena na dobývání a stejně tak jí dobyl Pizzaro….. Rozhodně se nedá mluvit o vyhubení, ale tak spíše o Katolizaci.   Na Severu Ameriky je to trošku složitější vzhledem k tomu že byla kolonizovaná dost často protestanty…
  "Krásně vytržená věta, bohužel levice ve Vámi jmenovaných státech je podstatně pravicovější a snaží se o otevřenější ekonomiku, než pravice v postkomunistických státech. To je bohužel smutná pravda." Stále nic nemění na tom že je to pouhé generalizování (vtip) a to že levice tam je prostě levice… Já jsem volič pravicový, ikdyž středově liberálně smýšlející ( většina Evropy je btw levicově smýšlející) a to že by to tady byla pravice? to je  doopravdy sporné 

 8. Termoska avatar
  Termoska

  " Co třeba Holocaust schovaný za křesťanství (přestože oba víme, že Hitler byl děsně racionální a potřeboval židovské peníze)?" – O tom nic nevím… Rád se ale z nějakého dobrého zdroje poučím 🙂