555

Kategorie:

Štítky:

555 je velmi slavný integrovaný obvod, nebo značka cigaret vyráběných společností B.A.T. (kdopak pamatuje první monopost stáje B.A.R., který měl jednu stranu v barvách 555 a druhou v barvách Lucky Strike) zavedených především v Azii a zároveň je to číslo právě zveřejněného článku. Ano je to tak, blog píšu od 9. září 2003, později jsem jen přidal několik anotací na starší články na stránkách LinuxSoft.cz.

Při ohlédnutí do historie vidím i určitý posun v tématech, jimž jsem se postupně na blogu věnoval. Zpočátku jsem psal jen nějaké osobní poznámky, později jsem prezentoval moje názory na ekonomiku a politiku (ano pořád jsem názorově mnohem pravicovější, než je ODSka k níž se hlásím), na blogu jsem se jednu dobu věnoval Formuli 1 a dnešními tématy jsou především moje poznámky o programování, respektive počítačích, a semtam nějaké osobní zápisky, třeba ze zajímavých výletů.

Reklama

Jednu dobu jsem zkoušel psát denně alespoň jeden příspěvek, ne že by to bylo nerealizovatelné, ale občas z toho byl příspěvek jen aby byl. Rezignoval jsem na četnost příspěvků a snažím se internet „neobohacovat“ všemožným balastem, teda do balastu patří i tento 555. příspěvek.

Mimochodem, původně jsem chtěl napsat článeček o mém řešení vícejazyčné administrace webu (jak jsem poskládal dotazy do MySQL), ale když jsem viděl kolik zápisků je na webu zveřejněných, neodolal jsem, abych nepoužil kód populárního integrovaného obvodu, který dodnes překvapuje svou univerzálností.

Komentáře

Jeden komentář: „555“

  1. DanQ avatar

    Tož to gratuluji k takovému krásnému výročí!
    Další metoub budiž 5555 ~_^