1. rok s Barrandovem

Kategorie:

Štítky:

11. ledna 2009 odstartovala své regulerní vysílání nová televizní stanice TV Barrandov, první soukromá plnoformátová televize od odchodu TV3, kterou však znali jen diváci kabelových televizí nebo z okolí několika vysílačů v Praze a Hradci Králové.

Když jsem zmínil již mnoho let mrtvou TV3, nabízí se právě toto srovnání. TV3 přišla jako malá televizní stanice, která se pokusila být plnoformátovou, ale díky nízké dostupnosti jejího signálu tohoto cíle nedosáhla. Těch příčin neuspěchu bylo víc, nicméně její nedostupnost byla zřejmě past na náklady.

Reklama

TV Barrandov je příjemné překvapení. Přišli s digitalizací vysílání, proto se jim chybně říká „digitální televize“, na počátku měli dostatek kapitálu, který jim umožní přežít první roky s výdaji většími příjmů, a vsadili na koncept televize pro starší a pokročilé*. TV Barrandov mě potěšila hned na počátku, byť později přišlo několik změn, které pro mě už tak milé nebyly.

České pátky jsou ještě stále super záležitost, on sice archív neskrývá přehnaně velké množství zajímavých filmů, ale je na co koukat. Bohužel mi zmizel pořad 90 minut, později nahrazen pořadem 60 minut. Stále se mi líbí Politická střelnice se Zuzanou Bubílkovou, ale co mě nenadchlo je nutná amerikanizace nabídky filmů a seriálů, bohužel je nutná, protože na ni slyší diváci. Celkově jsem s TV Barrandov spokojen.

Naprosto úžasný je pan rosnička pan Miloš Čížek, občas jej sleduji tak, že nakonec nevím jaké to počasí vlastně bude.

Gratuluji TV Barrandov k prvnímu roku a přeji mnoho dalších úspěšných.


*/Prima Cool se snaží o televizi pro mladé, ale efekt je nulový, mladí již nabízené seriály viděli, takže snad jen my starší sledujeme reprízu Simpsonových a automobiloví nadšenci sledují Top Gear.

Komentáře

3 komentáře: „1. rok s Barrandovem“

 1. Dalibor avatar
  Dalibor

  TV Barrandov je dobrá televize, dávají tam dobré filmy, třeba včera majora Zemana 😀

 2. Vlastimil Ott avatar

  ale díky nízké dostupnosti jejího signálu tohoto cíle nedosáhla

  http://www.e-ott.info/2008/02/29/rozdil-mezi-diky-kvuli-apod 😉

  Sorry, ale tahá mi to uši.

  No a co tam teda dávají? Nějak jsem se to nedozvěděl.. Co je těch 90/60 minut?

  1. MaReK Olšavský avatar

   Vlasta: Ten Tvů článek jsem kdysi četl a možná tady je správnější ta verze díky, TV3 mi přišla jako kanál na to, co už nikdo nechtěl, ale byly práva na ještě nějakou recyklaci. Vlastně z celého jejich vysílání si pamatuji jen první 3 řady povedeného seriálu „Babylon 5“.
   Dávají to co ostatní televize, jen mají větší podíl evropské tvorby a české večery v pátek. 90/60 minut byly značně vylepšené zprávy, kdy se nebáli, kromě suché informace, přidat nějaký rozhovor k tématu.