Mňam: Mäta

Kategorie:

Štítky:

Při svých občasných cestách na Slovensko, přesněji řečeno pod Vysoké Tatry, jsem si oblíbil oplatky Mäta, které vyrábí Sedita, od níž u nás známe leda sušenky Mila a jejich verzi Tatranek/Horalek.

Pokud máte rádi sladké a chuť máty Vám není cizí, zkuste ji. Náhodou jsem tyto syšenky potkal v supermarketu Billa. Škoda, že u nás nejsou sušenky Mäta moc populární a jsou jen poměrně vzácně ke koupení. Je to asi ve stejné kategorii, jako čokoláda s příchutí chilli, ne každý tomu přijde na chuť. Myslím si, že svůj okruh příznivců si najde, pokud bude běžněji v prodeji.

Reklama

BTW: Inu musím se podělit s radostí.

Komentáře

5 komentářů: „Mňam: Mäta“

 1. LuFa avatar

  Sušenky neznám, ale snad někdy poznám. Díky Marku za tip.

 2. Nafe avatar
  Nafe

  Tak tyhle susenky znam, a moc dobre. Po Mile je hned na druhem miste v zebricku :-). Plne podporuju propagaci 😀

 3. math3z avatar
  math3z

  Musím sa pridať, že ako Slovák tiež nepohrdnem týmto keksom. Mila je u nás taktiež legendárna spolu z Vesnou =)

 4. Heda avatar
  Heda

  Jsem ráda, že se tahle dobrůtka vrátila zase do výroby. Z dob dětství si na tu chuť pamatuju, ale tehdy nám dětem moc nechutnala. Jak ale stárnu, tak se mi mění chuťové buňky a dostávám asi i rozum :o). Jsou moc fajn a máta skvěle osvěží.

  1. MaReK Olšavský avatar

   Heda: Mám za to, že na Slovensku Sedita dělala tu dobrůtku pořád, jen dostupnost u nás je tristní. V SK je vídám pravidelně a vím, že občas byly k vidění i  tady, ale podstatné je to slůvko občas.