Debian 5.0 Lenny je tu

Kategorie:

Štítky:

V sobotu 14. února vyšlo několikrát odložené vydání distribuce Debian GNU/Linux 5.0 „Lenny“. Debian v tomto vydání podporuje 12 mikroprocesorových architektur (mimo nejznámější i386 a x86-64 jej mohou využít majitelé počítačů s mikroprocesory ARM, MIPS, Sparc, Alpha a dalších), ke klasické nabídce GNOME, KDE a XFce přibyl lehký správce oken LXDE. Debian je další z distribucí GNU/Linuxu, kde vývojáři nabídli v repozitářích OpenJDK.

Z novinek zmíním alespoň ty nejviditelnější:

Reklama
  • Linux 2.6.26
  • GNOME 2.22.2, KDE 3.5.10 (konzervativní, ale ještě stále lepší volba, než KDE 4.x), XFce 4.4.2
  • PostgreSQL 8.3.6, MySQL 5.0.51a
  • Python 2.5.2 a 2.4.6, Perl 5.10.0, PHP 5.2.6

Distribuce se rozrostla a z původních 3 DVD, nebo 21 CD médií, máme dnes 5 DVD, případně 31 CD, nebo pro majitele Blu-Ray mechanik je připraveno 1 BR. Samozřejmě i nadále existuje možnost síťové instalace. K obrazům instalačních médií se lze dostat z domovských stránek projektu Debian.

Zdroj: Debian

Tuto zprávičku jsem před několika dny zveřejnil na Živě.cz, jako vždy se diskuse začala zvrhávat, ale naštěstí v ní moc příspěvků není.

Komentáře

Jeden komentář: „Debian 5.0 Lenny je tu“

  1. Dalibor avatar
    Dalibor

    No, tuhle informaci vítám 🙂 Asi před rokem jsem se trochu „povrtal“ v testingu na serveru, některé služby nechodily správně (zejména courier-authdaemon) , nahradil jsem proto balíčky ze stable a nějak to funguje. Teď se chystám si opravit sources.list a mít všude uvedeno „lenny“ a provést upgrade, uvidíme, jak to dopadne … budiž mi země lehká 🙂