Návštěva Brna

Kategorie:

Štítky:

Po delší době jsem si udělal jeden malý školící výlet, já jsem školil PHP a několik lidí mě poslouchalo. Je příjemné si občas tuto zkušenost zopakovat, paměť je potvora a pokud bych neškolil rychle bych některé vlastnosti zapomínal, hlavně jsem se několik let živil jako učitel, takže je fajn si občas stoupnout před (dospělé) lidi.

Přiznávám se, bez mučení, že jsem byl poprvé v životě v Brně. Byl jsem překvapen, střed města je docela pěkný i když na mě, jakožto správného severočecha, je možná koncentrace historických budov trochu veliká. Město vypadá docela pěkně, bohužel toho času nemám tolik, kolik bych potřeboval, abych se po městě pořádně porozhlédl.

Reklama

Ubytovaný jsem byl v Penzionu na Starém Městě (podle Google už je trvale uzavřený), který je na Mendelově náměstí, ihned za bazilikou, přesněji řečeno, dostal-li jsem správné informace, jde o část někdejšího kláštera. Tak dobře jsem se už nevyspal, absolutní klid, příjemný pokojík a vše bylo naplněné velmi pozitivní a příjemnou atmosférou. Jen několik kroků od vchodu byla krásná vinárna U Královny Elišky, kam jsem si několikrát večer zašel na dobrou kávu a trochu červeného vína.

Ač jsem původně plánoval každodenní návštěvu Pivovarské restaurace, kterou jsem také měl jen několik desítek kroků od místa ubytování, byl jsem v ní jen jednou, hned ten večer, kdy jsem přijel. Pivo tu mají dobré, i když v porovnání s malými pivovary je to trochu slabší, Starobrno není malý výrobce pěnivého moku.

Školil jsem PHP pro několik lidí z CITeM, musím je pochválit, byli docela šikovní a školení bylo jednodušší, než jsem čekal. Tak to ale bývá, když se školí lidé, kteří mají zkušenosti s programováním, byť v jiných jazycích, spousta základních problémů se nemusí vysvětlovat od nuly.

Komentáře

3 komentáře: „Návštěva Brna“

 1. LuFa avatar

  Stručné a výstižné. Jen nevím, co si z toho mám odnést ;-).

 2. Dalibor avatar
  Dalibor

  Když jsem četl tento článek, pousmál jsem se. Připomnělo mi to popis cesty Járy Cimrmana do Liptákova :-). Jinak do Brna jsem vždycky jezdil rád, sloužil jsem kousek od Brna i na vojně a mám na to město hezké vzpomínky. Tolik burčáku jsem od té doby nevypil. Starobrno jsem ale moc nemusel, desítka mi nechutnala. Jsem holt zmlsaný Pražák 🙂

  1. MaReK Olšavský avatar

   Dalibor: Jejda, rostu, už mě přirovnávají k Cimrmanovi :-).
   Brno by stálo za podrobnější průzkum. Starobrno mi jinde také nejelo, ale to už jsem zvyklý, že v pivovarské hospodě je pivo čerstvější a lepší (mimochodem, dával jsem si kvasničáka a toho za živa v normální hospodě mít nemůžeš). Člověče, ale ač jsem pivař, tak mi bylo lépe v té zmíněné vinárně. Alespoň vím, kde bydlet při příští cestě do Brna a kam zajít.