ODS má nové vedení?

Kategorie:

Štítky:

O víkendu jsem s napětím sledoval takřka celý přímý přenos volby nového vedení mé domovské ODS. Jsem z toho docela rozpačitý, protože se v podstatě nezměnilo nic.

Na webu ODS je možné najít záznamy jednotlivých proslovů, kdo mě zase pobavil a s kým 100% souhlasím je Jaroslav Kubera. Jarda Kubera sice použil hodně nadsázky a postaral se o velmi odlehčené představení, ale pokud si dokážete vytáhnout obsah, má ten člověk 100% pravdu.

Reklama

Když jsem viděl, kdo je nominován na post předsedy, tak to dopadlo způsobem, že jsem si přál menší zlo a tím je Mirek Topolánek. Pavel Bém umí mluvit, ale zapoměl představit vize, možná ani žádné neměl a přišlo mi, že čekal na škobrtnutí a snažil se pouze využít příležitosti k ovládnutí ODS. Já sám bych rád viděl na místě předsedy ODS někoho z dvojice Přemysl Sobotka a Evžen Tošenovský. Na druhé straně, Mirek Topolánek asi není technicky špatný předseda a premiér, ale drsně nezvládá komunikaci a ujíždí ve vystupování.

Prvním místopředsedou, tj. tím kdo defakto řídí ODS, protože premiér nemá dostatek času na řízení strany jako takové, je neznámý starosta Prahy 13, David Vodrážka. Sice trápení musel ukončit Mirek Topolánek, protože i po 2. kole byla situace taková, že nebyl zvolen ani jeden z kandidátů (David Vodrážka, Ivan Langer) a Ivan Langer svou kandidaturu stáhnul. Jsem docela zvědavý co nová tvář takto vysoko ve vedení ukáže a jestli se něco změní k lepšímu, dejme mu šanci, tím že nikdy nebyl ve vedení mohl by přinét myšlenky, které tam dosud nebyly.

Ostatní místopředsedové jsou již zavedená jména – Petr Gandalovič, Petr Nečas, Ivan Langer a Petr Bendl. No z Ivana Langera nemám radost, možná je to člověk pracovitý, ale je pro mne poněkudsi nedůvěryhodný, zatím jsem neuvěřil, že všechna podezření, která kolem něj jsou, byla nepravdivá a nepodložená. Mrzí mě, že svou kandidaturu nakonec vzdal Evžen Tošenovský (update webu by neškodil, už není hejtmanem) a že nebyla zvolena Miroslava Němcová, sympatická a rozumná žena by se do vedení hodila, měla by snad šanci, kdyby to byl Miroslav Němec?

„Nové“ vedení máme a pokud nebudeme vystupovat jednotně, čeká nás další prohra ve volbách. Totálně nefunguje komunikace kroků které vláda dělá a proč je dělá. Osobně mám pocit, že se začalo reformovat těmi nepříjemnými a bolestivými kroky, mimochodem já jsem ze skupiny, která získala nejméně na změně daňového systému, další kroky by měly být ty mnohem populárnější. Uvidíme, pořád jsem přesvědčen, že program je správně a není mi jasné, proč se nedaří jej plnit, rezignace na něj kvůli koalici je nepřípustná v tak velké míře.

BTW: Pokud by se někdo chtěl probourat do mé domovské sítě a já používal primitivní „šifrování“ Wi-Fi WEP, měl příležitost, vzduchem proteklo cca 40 GB dat, která mohla posloužit jako dostatečný vzorek. Přímý přenos jsem sledoval na kanále ČT24, ale protože se na streamovém vysílání po internetu nedají rozumně přečíst titulky a snažím se být trochu ohleduplný k mému ISP, využil jsem USB přijímač pro DVB-T a vysílání jsem streamoval do domácí sítě. Naštěstí si bezpečnost hlídám a WPA2 je v reálném čase, zatím, nepokořitelná.