Mobil s Androidem i u Motoroly?

Kategorie:

Štítky:

Vypadá to, že se asi dočkám mobilního telefonu s Androidem i od Motoroly, což je moje oblíbená a preferovaná firma.

Není to dávno, co jsem psal na tomto blogu příspěvek o budoucnosti mobilních telefonů u Motoroly, respektive o jednom telefonu „Motorola Alexander“, který vypadá, že je zajímavou alternativou k dnešním smartphonům. V uvedeném článku jsem malinko shrnul i to, jak se mi měnily telefony, které jsem používal a že většina z nich byly právě Motoroly, k nimž mám téměř citový vztah.

Reklama

Povzdechl jsem si nad tím, že podle parametrů a fotek bude Motorola Alexander nejspíš využívat Windows Mobile, přičemž Motorola je už známá svým kladným přístupem ke GNU/Linuxu a je škoda, že se nepřidala k těm, kdož vyvíjejí OpenMoko, nebo Android. V té době jsem ještě zcela mylně považoval Android za platformu Google a byť je Google nejznámější jméno v OHA, je jen jeden z mnoha členů, ale opravdu není Android jeho platformou. Výrobců v OHA zatím moc není, HTC, Motorola, Samsung a LG, ale právě od posledních 2 jmen bych čekal, že uvedou na trh přístroje, jež masově rozhýbou trh se smartphony na zajímavé platformě Android.

Jenže můj názor, že Motorola ignoruje platformu Android, byl chybný, před pár týdny přijala 350 vývojářů, kteří mají pracovat na Androidím smartphone a podle několika dalších informací bychom se mohli telefonu na platformě Androidu dočkat ve 2. čtvrtletí roku 2009. Průkopníkem mezi Androidímy telefony bude HTC G1, jenž by měli první zákazníci dostat do rukou 22. října 2008, ale to mi nějak moc nevadí, rád si počkám na Motorolu, protože ji mám zakódovánu jako výrobce telefonů s naprosto špičkovou kvalitou, příznivci Nokie si budou myslet své, ale neviděl jsem žádnou Nokii, která by dlouhodobě přežila mé zacházení s telefonem a Motoroly jej zvládají bez jakéhokoliv zaškobrtnutí.

Uvidíme, co přinese budoucnost, já se rozhodně na nový přístroj těším. Asi bych měl postupně přejít z pouhého experimentování s Androidem do produkčního psaní. I malé prográmky by se mohly ujmout a třeba mě posunout kupředu v mých cílech.