Nechte Paroubka na pokoji

Kategorie:

Štítky:

Sice Ing. Jiřího Paroubka a jeho nejbližší nohsledy kritizuji jako hlavní ničitele ČSSD, ale tentokrát píchnu do vosího hnízda těch se mnou souhlasících čtenářů blogu.

Při autogramiádě jeho knihy „Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata“, respektive na párty po autogramiádě byl zastřelen Václav Kočka ml., střelcem měl být Bohumír Ďuričko (ještě není odsouzen a v ČR platí presumpce neviny). Proč se takovíto lidé, u nichž se dá pochybovat nejen o původu majetku, pohybují kolem Jiřího Paroubka je podivné, ale především by si tyto vztahy měl vyřešit Ing. Jiří Paroubek.

Reklama

Už jsem to několikrát napsal: arogantní vystupování Ing. Jiřího Paroubka mi vadí, nesouhlasím s většinou názorů, které hlásá, ale to je také to co kritizuji, nic jiného. Po vraždě Václava Kočky ml. se objevila spousta kritiků, kteří napadají Jiřího Paroubka za vztahy s mafiány (Je něco dokázáno před soudem?) a vzkazují mu, že by měl odejít z politiky, nebo ještě lépe z ČR. Sice souhlasím, že by se měl Jiří Paroubek z politiky stáhnout, minimálně dokud nebude vše uzavřeno, ale hon na čarodejnice, jaký rozjela spousta blogerů mi je proti srsti. Využívají rodinnou trágedii u Kočkových pro zvýšení vlastního ega a možná chvilkové nahnání popularity, nic více.

Nechme pasení se za osobními věcmi, to je svinstvo. Pokud se nemýlím, na tomto blogu jsem nikdy nevrtal do výroků o „sexy mozku“, či dalších osobních narážkách, a dělat to nebudu, to není regulerní kritika, ale hospodská debata z 5. cenové skupiny.

Už jsem někde zaznamenal i názor, vraždu si objednala ODS, aby diskreditovala Jiřího Paroubka. Ach jo, jsou ti lidé normální?

Komentáře

7 komentářů: „Nechte Paroubka na pokoji“

 1. Dalibor avatar
  Dalibor

  V první chvíli mi bylo také Paroubka trochu líto, že se k tomuto neštěstí přichomýtl poněkud nevinně. Je to v každém případě tragédie. Na druhou stranu cituji idnes:
  „ČSSD spojuje Ďurička s ODS
  Paroubkovi spolupracovníci poté upozornili, že jsou to také i lidé z pražské ODS, kdo se léta čile stýkají s mužem, který se přiznal, že vraždil. Z Lidového domu se rozšířily mezi novináře fotografie, kompromitující ODS. “
  Očekával bych férové jednání ze všech stran, i ze strany ODS. Ale tady mám pocit, že právě ČSSD z tohoto incidentu chce získat politický kapitál – ten pocit není příjemný. Mělo by se oddělit to, co s politikou souvisí od prostého vyřizování účtů mezi opilými podnikateli. Politika sem opravdu nepatří. A jestli ano, je to dvojnásob smutné.

 2. Vembl avatar

  Paroubka je mi také líto, protože on se k tomu opravdu nachomýtl zcela nevinně. Všechno jsou to jenom spekulace a dohady. Myslím si, že bychom to kvůli Kočkovým měli nechat aspoň pár týdnů napokoji, ať to již bylo jakkoli.

 3. MaReK Olšavský avatar

  Dalibor: Takže přeci? No pak jsem to na pár zpravodajských serverech zaregistroval. Chjo, z tohoto bych politický kapitál nedoloval, je to hyenismus.
  Venbl: Díky za souhlasný komentář. Budu kritizovat jejich politiku, budu kritizovat chování Ing. Jiřího Paroubka a jeho nohsledů, ale osobní věci nechávám stranou a myslím, že za kratičkou historii tohoto blogu jsem toto pravidlo nikdy neporušil (hledat to nebudu).
  Myslím si, že by ČSSD prospělo, kdyby se Ing. Jiří Paroubek alespoň dočasně stáhl, ale to jestli to udělá, nebo ne je jeho věc.

 4. Pavel Stěhule avatar

  Pokud jsem si všiml, první, kdo se ozval byl pan Topolánek, jak se ukázalo, měl napřed asi zapřemýšlet. Kdo ví, o co se jedná, nicméně blízkost obou podnikatelů k ČSSD a ODS ukazuje příbuznost, či provázanost těchto dvou stran, jakkoliv si jdou mediálně po krku.

 5. MaReK Olšavský avatar

  Pavel Stěhule: Za to nejsem rád. Možná měl pravdu, že kdyby se opravdu prošetřila Kubiceho zpráva a něco se stalo, tak k tomu nemuselo dojít, ale za to vyjádření nejsem moc rád. A protože Ty jsi pravidelný čtenář tohoto mého blogu, mohl bys vědět, že já se plně neztotožňuji se současným vedením ODSky, radši bych viděl jiné vedení, ale tyhle slova do pranice si nechám až po volbách, nicméně napovím už teď. Mám jeden tip, kdo by byl dobrý předseda, jde o jednoho z nejuznávanějších hejtmanů z Moravy/Slezska. Leč já u volby předsedy nebudu, na to mám moc nevymáchanou hubu a jsem jen obyčejný člen.

 6. Dalibor avatar
  Dalibor

  Když už jde o tipy na vedení ODS, tak já bych tam rád osobně viděl např. Petra Gandaloviče.

 7. MaReK Olšavský avatar

  Dalibor: Jedeš obludo :-D. Slovy Pavla Béma: „Popereme se po volbách.“ Ale Gandaloviče asi ne, mám jiný názor kdo by tam měl být a ze severočechů mám možná dva tipy, přičemž jeden už je mimo kvůli věku.