Sázkové kanceláře vydělají více

Kategorie:

Štítky:

Má něco společného boj proti terorismu, praní špinavých peněz a danění sázkových kanceláří? Díky poslancovi ODS Pavlu Hrnčířovi evidentně ano, protože jeho zásluhou byl u zákona o boji proti terorismu a praní špinavých peněz přílepek, který šetří sázkovým kancelářím daně za manipulační poplatky.

Pokud se nemýlím, tak pro normálního živnostníka, nebo běžného občana existují jen příjmy a výdaje. Pokud jsem živnostník, i když to mám jako vedlejšák vedle svého hlavního pracovního poměru, tak jednou za rok musím odevzdat zpracované daňové přiznání a doplatit daně. Pro daně existují jen příjmy a výdaje, pravda v případě že dělám živnost jako vedlejší práci je již část příjmů zdaněná a doplácí se daně jen za zbytek (ale i to umí být dost nepříjemné). Příjmů osvobozených od placení daně moc neznám, respektive zákon jich moc nezná.

Reklama

Přílepek k zákonu operuje v rovině „daňový zákon nezná pojem manipulační poplatek, a tak jej nelze zdanit“, respektive takto jej vyargumentoval poslanec ODS Pavel Hrnčíř. Takže, mi z toho plyne, že když si vymyslím konektorovací poplatek ve výši 1,— KČ za každý USB konektor, od libovolného zařízení, které prodám, tak jej nemusím danit, protože daňový zákon nezná pojem „konektorovací poplatek“? To je ale hloupost, že? Sázkové kanceláře by tímto krokem měly ušetřit nejméně 200 000 000,— KČ ročně.

Tak bohužel toto jeden z mých stranických kolegů poněkudsi poprděl. Pokud mne paměť neklame, jeden ze základních konceptů volebního programu ODS je a bude průhlednost a jednoznačnost zákonů. Takovéto neprůhledné přílepky k jiným zákonům rozhodně právní prostředí v ČR nepomohou a zhoršují vnímání ODS u veřejnosti, to že se musela začít dělat dost špinavá práce nám postavení neusnadňuje, ale takovéto přehmaty mohou výrazně uškodit. Dost to zavání lobingem. Nejen že škodí ODS, ale obecně jde o další zneprůhledňování již tak zamotaných zákonů, viz. konektorovací poplatek v předchozím odstavci.

Pak si člověk nemá připadat jak blbec, když se snaží hájit koncepty ražené ODSkou a vyplave na světlo boží takováto blbost. Takovéto nesmyslné přílepky k jiným zákonům nemají při poctivě dělané politice co dělat.

Komentáře

8 komentářů: „Sázkové kanceláře vydělají více“

 1. DanQ avatar

  Marku, jdeš na to špatně. Svoji práci budeš účtovat 1Kč, a zbytek honoráře budou „komunikativní poplatky“ (nějak jsi to musel se zákazníkem probrat) „vymyšlenkové poplatky“ (musel jsi taky něco vymyslet) „kreativněinspirační poplatky“ (je to to samé jako předchozí, ale zní to víc cool, tak budou vyšší) a tak dále…
  hm „Atakdále poplatek“ se bude taky určitě hodit ;o)

 2. LuFa avatar

  Hmm, další důvod Marku, proč chlapíkům z ODS nedat v následujících volbám hlas. Taktéž mám teď docela problém dát hlas nestraníkům, které ODS podporuje.

 3. MaReK Olšavský avatar

  LuFa: Škoda že generalizuješ. Program a koncepci vnímám jako správné, potíž je v některých lidech, to bohužel nemůžeš vědět předem. Nejít k volbám v podstatě znamená dát hlas KSČSSD, ti mají extrémně poslušné voličstvo.

 4. Miloslav Ponkrác avatar

  Nejít k volbám určitě neznamená dát hlas komukoli. Ale situaci v ODS také vnímám jako špatnou, už v minulých volbách jsem se rozhodl jim už nedát hlas a budu to držet nadále.

  Nevidím, že by ODS se pokoušela naplnit jakkoli ideály, které nesla.

 5. pavel stehule avatar

  Marku, k cemu je ti dobry program, kdyz nemas duveryhodne lidi, kteri jej budou realizovat? Taky jsem si nevsiml, ze by se po provaleni teto kauzicky nekdo od dotycneho poslance distancoval nebo sliboval napravu.

 6. MaReK Olšavský avatar

  Pavel Stěhule: Máš 100% pravdu, do ODS šli jen bezpáteřní kariéristé, kteří chtějí jen škodit. Všichni jsou nedůvěryhodní a chtějí jen vydělat na své živobytí.
  Jestli on není problém i ve voličích, házejí jen lístky straně, ale už nevyužijí možnost z té strany vypreferovat ty, jež znají a jimž věří. Kupodivu vím, jak se sestavují kandidátky a po tom co se stalo v Ústeckém kraji, respektive při sestavování naší kandidátky o tom nechci do 20. října psát.

 7. pavel stehule avatar

  Absolutní souhlas – voliči ODS si za to můžou sami. Jen bych podotkl, a možná se pletu, že Morava se dostal do parlamentu díky preferenčním hlasům. Tak nevím, kdo je víc idealista jestli ty i já. ODS dlouhodobě podporuje fy. napojené na hazard, který se v ČR nedaří zregulovat (asi v tom nebude pouze ODS), takže tato kauza není překvapující. Co je ale překvapující, je chování poslanců ODS. Prezident je stále členem ODS, takže bezproblémově může zákon vrátit. ODS může, kdyby chtěla provést novelu zákona a přílepek odstranit. Chyba se vždy dá napravit – pokud je vůle, což asi není.

 8. MaReK Olšavský avatar

  Pavel Stěhule: Jen voliči ODS? Hmm, by mě zajímalo celkově, kolik lidí je v PSP ČR přes preferenční hlasy. Do 20. října se nechci moc psát o jedné nepříjemnosti z ústeckého kraje, ale já jdu jednoznačně dávat preferenční hlasy lidem, které znám.
  Hazard je složitá záležitost, kdo jej omezí razantně, říká si o velmi tvrdé napadání ze strany těch, kdož sázejí. Mimochodem Sazka si prolobovala před několika lety nemalé úlevy (aby splatili Arénu), když slibovali větší peníze sportovním svazům. Ano dá se to napravit, ale asi se to nedělá zbrkle hned. Pokud jsi četl ten původní článek, tak kdyby na to neupozornily Hospodářské Noviny, asi by to nevěděli v lecjaké sázkovce.