Google posiluje AdSense pro blogery

Kategorie:

Štítky:

Reklamní systém Google AdSense je vidět na celé řadě stránek, především blogů a menších internetových magazínů, které mohou jen těžko přímo oslovit dodavatele reklamy. Na AdSense se mi velmi líbí relevantnost reklamy vůči obsahu článku, je milé se moci po přečtení článku dostat na nabídku dodavatele služby/produktu (už jsem pár produktů nakoupil, když jsem se díky AdSense dostal z článku na stránky dodavatele).

Výdělky z Google AdSense jsou závislé na návštěvnosti webových stránek a na tématice (web o *BSD bude vydělávat nepoměrně méně, než web o cestování, při stejné návštěvnosti a míře prokliku). Ale i weblogy, nebo weby vydávající články nepravidelně, mohou vylepšit výdělky z AdSense díky RSS, což je příznivá zpráva pro provozovatele takovýchto webů/weblogů, ale nepříznivá pro ty, kteří sledují novinky na těchto webech, reklamu začnou potkávat i ve své RSS čtečce. Jak jsem již napsal, Google AdSense je nejméně obtěžující způsob, jak mít reklamy na webu, jejich obsah je relevantní vůči obsahu jednotlivých stránek.

Reklama

Implementaci do RSS kanálů blogů neponechal Google v rukou blogerů, ale je potřeba poskytovat obsah přes RSS proxy Feedburner (ten byl v roce 2007 také koupen Googlem), což může být někomu dost nepříjemné. Ze stejného důvodu se reklamy v mém RSS neobjeví při každé úpravě WordPressu, případně při úpravě šablony vzhledu, bych musel dělat ruční zásahy, na které jsem tak trochu líný 🙂 a podle počtu přístupů na RSS/Atom tohoto blogu by museli všichni stávající odebíratelé novinek změnit adresu na nové feedy. Kdyby možnost zařadit reklamy do feedů vlastními silami (tuším komplikaci ve větším množství používaných formátů) ponechali, možná bych to zkusil, ale na druhé straně se snažím co nejméně zatížit mé čtenáře reklamami.

Implementace je velmi jednoduchá a pokud máte AdSense účet, dostanete se na ní přímo z nastavení.

Jsem zvědav, jaký první web v ČR/SR bude jako první implementovat reklamy do RSS/Atom souhrnů, respektive na jakém to uvidím z mnou sledovaných.

Komentáře

3 komentáře: „Google posiluje AdSense pro blogery“

 1. hibi avatar

  Chystám se to vyzkoušet až zprovozněj sloučení s již existujicím účtem na feedburner 😉

 2. LuFa avatar

  Hmm, tak nevím jestli reklama v RSS nebude důvod k tomu, abych si takové kanály z RSS odstranil. No, uvidím, až na něco takového narazím.

 3. MaReK Olšavský avatar

  Hibi: Já se na to nechystám v rozumném časovém horizontu, nevidím důvod, proč své čtenáře prudit dalšími reklamami :).
  LuFa: O RSS nepříjdeš, jen nebudeš odkazovat přímo na feed u sebe na blogu, ale na agragátor Feedburner. Sice píšu, že tím nebudu prudit své čtenáře, ale jako alternativa může být otestováno, alespoň uvidím, nakolik je to efektivní.