Rozpadá se ČSSD?

Kategorie:

Štítky:

Je úterý 24. června 2008 a v novinách si můžeme přečíst, jak poslanecký klub ČSSD opustil další „neposlušný“člen, Petr Wolf. Nejenže opustil poslanecký klub ČSSD, ale přestal být i členem ČSSD.

Předně jsme se z úst představitelů ČSSD dozvěděli, že lidé z ODS si kupují stabilitu pro svou zločineckou vládu, že za tím vším stojí špinavé a velké peníze, přeci jsme si koupili už 4. poslance. Pokud poslanci odmítají poslechnout diktát o hlasování z předsednictva, odejdou (nebo jsou odejiti) a jsou nazýváni zrádnými odpadlíky. Každá strana, vyjma KSČM, má několik myšlenkových a názorových proudů, ale u žádné jiné jsem neviděl, že by řešením bylo vystrnadění člověka úplně mimo stranu/poslanecký klub, naopak pokud je to možné, vede se dialog a je snaha najít kompromis. Zajímavé je, že kdyby ČSSD přesvědčila některého poslance z pravicovější části spektra ke spolupráci, nebo odchodu k ČSSD, byl by to konstruktivní poslanec, ano zvláštní to pojmenování téhož. Prostě, pokud v ČSSD poslanec projeví vlastní vůli, nebo začne plnit poslanecký slib, že bude hlasovat sám za sebe, je mu vyhrožováno, až nakonec radši z poslaneckého klubu, nebo ČSSD, odejde, alespoň tak to vypadá z vnějšího pohledu.

Reklama

Ano, ČSSD ztratila svého 4. poslance. A vedení ČSSD by se nad sebou mělo nejspíše vážně zamyslet. Pokud sledujete Ing. Jiřího Paroubka, MUDr. Davida Ratha, nebo Michala Haška, jsou na vině politici ze současné koalice, nikoliv způsob, jakým je vedena celá ČSSD a jejich poslanecký klub, ale ono je vždy snadnější hledat viníky všude kolem, jen ne hledat chybu u sebe. Bývalý předseda ČSSD, Miloš Zeman, sice to byl hulvát, ale alespoň měl něco v hlavě, okomentoval nastalou situaci slovy: „Slaboch svádí své chyby na druhé“. Nezbývá, než s panem Milošem Zemanem souhlasit.

Každá strana má své rebely, my máme Vlastimila Tlustého, se kterým ale musím v řadě bodů souhlasit, Strana Zelených má Olgu Zubovou a Věru Jakubkovou, KDU-ČSL má Ludvíka Hovorku. Nikdo jim nevyhrožuje, nejsou nuceni k odchodu z poslaneckého klubu, nebo ze strany, nikdo je nepřesvědčuje, že když nejdou slepě za vedením své strany, tak mají opustit poslanecké lavice.

Zaznamenal jsem několik názorů, že Petr Wolf není posledním, kdo ČSSD opustil, možná tu zůstane jedna ČSSD, která bude naplněná arogantními pány, jako Paroubek, Rath, Sobotka a nemastnými-neslanými Jandáky, vedle ní vznikne progresivnější, pragmatičtější, strana, kde se objeví lidé, kteří budou mít tolik rozumu jako Miloš Zeman, Pavel Mertlík, nebo Jiří Rusnok (myslím, že poslední 2 pánové byli také odstraněni z ČSSD, mysleli do budoucna a ne na dnešní vítězství ve volbách).

Asi bychom se vážně měli zamyslet nad tím, koho si volíme. Blíží se krajské volby a kraj už je dost mocný správní celek na to, abychom jej svěřili těm, kteří se musí chovat jen podle stranického diktátu a nesmí používat vlastní hlavu.

Mimochodem, MUDr. David Rath nazývá členy „modrou mafií“ a volit je podle něj může jen masochista či člověk s nízkým IQ. Panu Rathovi děkuji, že mě zaškatulkoval, ale pokud si pamatuji dobře, tak jednu dobu kopal za ODS, ale protože z toho nekoukalo vysoké křeslo, šel jinam, kde se populismus a obviňování druhých nosí. Ano takto to vypadá. Běžný pohled na strukturu voličů naopak vypovídá, že voliči ODS mají ve větší míře vyšší vzdělání, než voliči ČSSD.

Komentáře

Jeden komentář: „Rozpadá se ČSSD?“

  1. Dalibor avatar
    Dalibor

    No jo. Jestli mají ČSSD ve svém vedení lidi jako Ratha a Paroubka, není divu, že jim utíkají členové …