Software-Wydawnictwo zřejmě poškodilo autory

Kategorie:

,

Štítky:

Software-Wydawnictwo vydává časopisy Linux+ a Hackin9, jejichž rešerše připravuji pro můj domovský portál LinuxSoft.cz. Zatím ještě vydává, protože posledními čísly českých mutací časopisů by měla být Linux+ 5/2008 a Hackin9 3/2008. Pak by časopisy již neměly být dále pro ČR/SR vydávány, ale konec vydávání tu již jednou byl, jenže tentokrát je potřeba tomu opravdu věřit.

Vydavatelství má více zajímavých titulů, například PHP Solutions, které se v ČR dočkalo pouhých 2 čísel, Software Developer’s Journal, … Bohužel náš trh je pro vydávání takovýchto magazínů příliš malý a zřejmě proto, končí i s vydáváním magazínů Linux+ a Hackin9. Konce časopisu Linux+ ani moc nelituji, internet je pro takovéto články mnohem lepší prostředí, protože když jsem napsal recenzi PC-BSD, tak v době kdy vyšla byla na spadnutí další verze, ale Hackin9 určitě v papírové formě místo měl, byť byl cílen na ještě menší skupinu, než Linux+.

Reklama

Protože jsem pro vydavatele Linux+ občas nějaký článeček napsal, věděl jsem, že komunikace s nimi není zcela triviální. Co se týče plateb za články, ty byly donedávna naprosto v pořádku, nechali si vystavit fakturu a během několika dní od odeslání jsem našel peníze na účtu, tedy až do oznámení o ukončení vydávání. Několik dní po oznámení jsem jim poslal fakturu za články, které jsou odevzdány (vyjdou v Linux+ 5/2008), je 15 dní po termínu splatnosti a peníze dosud nemám na účtu. Podle komunikace, kterou jsem vedl s několika dalšími autory, mám ověřeno, že nejsem jediný komu nezaplatili. Dokonce již ani nereagují na pokusy o emailové, nebo telefonní zkontaktování.

Bohužel se mi situace ani v nejmenším nezamlouvá, byť mne naštěstí existenčně neohrožuje, investoval jsem do práce nějaký čas a úsilí, které jsem mohl jinde zpeněžit u platícího zákazníka. Protože již nevěřím tomu, že dobrovolně vydavatel zaplatí, bude celá pohledávka předána firmě Deredes a doufám, že nebudu jediný autor, který bude postupovat tímto způsobem. Vím, že mě to bude stát nějakou část autorského honoráře, ale beru to jako můj první test této firmy, na níž jsem četl výborné reference (o zkušenosti se samozřejmě podělím).

Update: Tak Deredes opravdu radši ne, ale žádná cesta kupředu se nenašla. U mně jde o málo, ale bývalé korektorce a překladatelce Joanně Rybické dluží kolem 100 000 KČ.

Komentáře

3 komentáře: „Software-Wydawnictwo zřejmě poškodilo autory“

 1. Zdeněk Burda avatar
  Zdeněk Burda

  Deredes? To je ten spamer Aleš „Majasoft“ Slabý? Tomu bych nesvěřil do ruky ani jízdní řád natož aby řešil nějakou pohledávku…

 2. MaReK Olšavský avatar

  Zdeněk Burda: Nevím teď jestli je to zrovna tento člověk, ale našel jsem na ně několik referencí a vypadá to, že by člověk mohl i něco dostat. Lepší, než spláchnout do /dev/null/ práci.

 3. Joannaneo avatar
  Joannaneo

  Dobrý den,z vašeho článku jsem se dověděla že firma Dederes je jeden muž a podvodník,který bude po mě vymáhat peníze….je to pravda? Mám dlužníky na které byla uvalena exekuce,ale bohužel se odstěhovali “ na MÚ v dané obci….můžete mi poradit kdo by moji pohledávku koupil,kde bych mohla nahlásit že je dlužníkem např. v Solusu atd?…děkuji pr´ředem za odpověď…B.