Jsme Vaše spása!!

Kategorie:

Štítky:

I tak se dají pochopit aktivity ČSSD (?nebo snad celé KSČSSD?) při přípravě volební kampaně. ČSSD nemá vlastní volební program, opět, takže jim nezbývá nic jiného, než napadat cizí volební programy a nepopulární kroky, které musí vláda provádět. V Ústeckém kraji jedno obrovské téma opozice vidím, bohužel vše bude vylhané, protože ať vedl ÚK kdokoliv, ten průšvih by se stal tak jako tak.

No z hlediska typografa mám jednu zasadní poznámku „ODS mínus“ nejenže vypadá naprosto blbě, ale obsahuje pravopisnou chybu, správně je „ODS minus“. Slogan „ODSouzeni k reformě“ je pro změnu lživý, u žádného soudu jsem nebyl a navíc jsem reformu sám dobrovolně volil, reformy jsou potřeba a dokonce jsem názoru, že mnohem tvrdší, než jaké jsou průchozí. Pokud by se náhodou KSČSSD dostala v dohledné době k moci, očekávám podobný vývoj, jaký byl na slovensku, Fico sliboval co všechno zruší a udělal jen kosmetické změny, protože směr nastolených reforem byl správný.

Reklama

Každý rozumný člověk ví, že KSČSSD takto vedenou kampaní jde jednoznačně za úspěchem, vládní reformy bolí téměř každého občana a vést negativní populismus je výborná taktika. KSČSSD operuje s pofiderní lží, že ODS chtěla udělat pseudoreformou dobře těm nejbohatším a na úkor ostatních, ale znám dost bohatých a schopných lidí, každý z nich tvrdí, že důležitá je podpora od střední třídy a ta ač prodělala na reformě zdanění nejvíce je zticha ví, že byl nastolený správný směr. Zajímavé je, že z té nejpostiženější střední třídy slyším nejčastěji hlas, že to bylo potřeba a reforma je správně nastartována, ano střední třída jsou vzdělaní lidé, kteří neslyší na demagogický populismus a pokud něco reformě vytýkají, tak tito lidé snesou naprosto realistické argumenty.

V podstatě mě ani to, jakým způsobem bude vedena kampaň nepřekvapuje, Jiří Paroubek potřebuje nutně už vyhrát alespoň jedny volby, protože poslední vítězný předseda ČSSD byl Vladimír Špidla, další prohra ČSSD přinese pouze politickou smrt Jiřímu Paroubkovi, doufejme, že poté se k předsednictví nedostane demagogický populista David Rath, ale někdo normální s kým se dá jednat a kdo neurazí oponenta dříve, než začne jakékoliv jednání (čímž vlastně uzavře takovému jednání dveře).

Komentáře

Jeden komentář: „Jsme Vaše spása!!“

 1. Dalibor Smolík avatar
  Dalibor Smolík

  někdo normální s kým se dá jednat >

  Obávám se, že takový v socdem není.
  Když nemají koho urazit, tak alespoň
  důchodce na Floridě 🙂
  viz Jandák