Směšný rhybář

Kategorie:

Štítky:

Dneska jsem se pobavil a to docela dost, přišel mi rhybářský mail (rhybaření je český termín pro phishing :D). Jestli se na toto někdo nechá nachytat, zaslouží si okradení a titul absolutního blbce. Kdyby byl alespoň česky, ale tohle je i dost směšná směska jazyků. No budiž, mail mažu, o mail jsem se podělil (níže). Nebezpečnost takovéhoto phishingu bych hodnotil záporným číslem.

Drahouљek Zбkaznнk,
Tato is tvuj funkcionбr oznбmenн dle Ceskб Sporitelna aby clen urcitэ sluћba dбt pozor pod vule bэt deactivated a odstranit kdyby nedoљlo k obnovit se bezprostrednн.
Predeљlэ oznбmenн mнt been poslanэ aћ k clen urcitэ Ћaloba Dotyk pridelil aћ k tato ъcet.
Ackoliv clen urcitэ Bezprostrednн Dotyk , tebe musit obnovit se clen urcitэ sluћba dбt pozor pod ci ono vule bэt deactivated a odstranit.
Obnovit se Ted tvuj SERVIS 24 Internetbanking.

Reklama

SERVIZ: SERVIS 24 Internetbanking
SKONANI: Leden, 06 2008

Bэt zavбzбn tebe do using SERVIS 24 Internetbanking. My ocenit tvuj obchod a clen urcitэ prнleћitost aћ k slouћit tebe.

Ceskб Sporitelna Sluћba ъcastnнkum

******************************
DULEЋITЭ Sluћba ъcastnнkum HLБЉENН
******************************

Bэt prнjemnэ cinit ne namнtat aћ k tato poselstvi. Do jakэkoliv bбdat , dotyk Sluћba ъcastnнkum

© Ceskб Sporitelna.

BTW: Nechci mít divné poznámky, ale neměl by phishingový mail vypadat důvěryhodně? Na tohle bych se nenachytal ani po 10 pivech, když přijde phishing na paypal, tak opravdu vypadá, že je od PayPalu.

Komentáře

7 komentářů: „Směšný rhybář“

 1. LuFa avatar

  Tak dnes mi do mailu také Drahoušek zákazník dorazil. Už jsem si myslel, že na mou schránku rybáři zapomněli.

 2. MaReK Olšavský avatar

  LuFa: Mě sestřelila ta čeština, už jsem se dlouho tak hodně neřehnil, strojový překlad byl absurdní, ale oslovení „Drahoušek zákazník“ mi vehnalo do očí slzy od smíchu. Dneska mi přišel několikrát a zdá se, že se postupně opravují alespoň ty nečeské znaky.

 3. Heda avatar
  Heda

  …a mě nikdo nepsal :o( za to se pořád množí maily s texty…odešli a tato ubohá dívenka dostane 1cent za každého v seznamu…nechápu pořád, že tomu ti lidé věří…když mi po dvou letech došel naprosto ten stejný, s nezměněněným obličejem…proč to dojde jen mně?!? a ne všem, co to znovu a znovu posílají…

 4. MaReK Olšavský avatar

  Heda: No tyhle řetězový maily už jsem (snad) lidi kolem mně odnaučil přeposílat. Nedávno kolovala nabídka štěňat, no určitě bych nechtěl být tím, jehož číslo tam bylo uvedené. Já jsem našel univerzální odpověď a vždycky ji posílám dále, když mi příjde takovýto řetězový mail.
  To co jsem zveřejnil v tomto článečku je pokus o podvodné vylákání údajů, zajímavé je, že mi chodí, v různých obměnách, na všechny možné banky, jen ne na tu, kterou používám já :-). Základní pravidlo říká, že banka nikdy nepožaduje po svých klientech poslání hesla, nebo nevyzve k přihlášení na web.

 5. serafX avatar

  A našel se někdo, kdo se na tohle nachytat nechal?

 6. Veronika avatar
  Veronika

  I já pišu lépe česky 🙂

  1. MaReK Olšavský avatar

   Veronika: Ty píšeš lépe česky, než většina čechů.
   BTW: Pro info náhodných čtenářů, Veronique je Vlámka.