Virgin je dokonalou inspiraci

Kategorie:

Štítky:

<disclaimer>Tento článek vyjadřuje jen můj osobní názor. „Může se Vám nelíbit, můžete s ním nesouhlasit, ale to je vše co s tím můžete dělat.“ — Jára Cimrman</disclaimer>

Kažný máme nějaké vzory a ideály, pro mě je jeden z takových Richard Branson, zakladatel impéria Virgin. Virgin je pojem zejména ve Velké Británii, ani se rozumně nedá napsat obor, v němž podniká, namátkou jmenujme hudební vydavatelství, letecká doprava, rozhlasové stanice, nápoje (Virgin Cola), … Seznam by byl asi opravdu nekonečný.

Reklama

Dost dlouhou dobu mám doma knihu s životním příběhem Richarda Bransona a čte se opravdu jedním dechem. Na počátku začalo vše velmi nenápadně a dokonce Bransonovo pokusy o podnikatelský úspěch několikrát hraničily s krachem, ale pak tichý Angličan Mike Oldfield vydal u Virgin legendární album Tubular Bells, a dnes se jedná o jednu z největších firem na světě, která zastřešuje cca. 360 dceřiných společností. Podnikání v hudební branži začalo naprosto nenápadně, nakoupil levné desky, které hodlal nabídnout čtenářům svého časopisu „Student“, vlastní vydavatelstní vzniklo až později. Původní vydavatelství Virgin Records, které vydávalo třeba Mika Oldfielda, Janet Jackson, Boy George, nebo Sex Pistols, bylo v roce 1992 prodáno EMI, ale nedlouho poté vytvořil nové, „V2 Records“, evidentně si je vědom toho, že za zábavu lidé utrácejí stále větší sumy. Mimo vydavatelství patří pod Virgin i síť hudebních megastorů, nebo rozhlasové stanice.

Virgin Atlantic Airways dokázala pořádně zamíchat službami v letecké dopravě a je velkou škodou, že jim nebylo umožněno odkoupit letadla Concorde, mohli jsme tyto nádherné stroje dodnes občas zahlédnout na nebi, nebo letišti. Když vstupoval do letecké dopravy, musel vybojovat na tehdejších British Airways možnost létat z lukrativních letišť. Dnes Virgin nelétá jen mezi kontinenty, ale připravuje se i kosmickou turistiku a mimo jiné podniká v železniční dopravě na Britských ostrovech.

Tak a končím s výčtem aktivit Virgin, protože bych na to spotřeboval více textu, než tu je za roční historii tohoto blogu.

V mém okolí slýchám nářky na nedostatek příležitostí. Příležitosti jsou, ale je nutné je najít a pak si za nimi tvrdě jít, sedět se založenýma rukama nikomu štěstí nepřinese. Na vzdělání není nutné hledět, Branson je toho důkazem. Základem je tvrdá práce, která vede k nějakému rozumnému cíli.

Tento blogspot nevznikl úplnou náhodou, v knihkupectví jsem potkal knížku „K čertu s tím – Jdeme na to – Branson Richard“. Protože tohoto člověka opravdu velmi obdivuji, koupil jsem si ji a teď se těším na nějaké neelementárně malá množství volného času, abych ji přečetl. Mimochodem to jaký je Branson dobrodruh dokazují i jeho pokusy o přeplutí Atlantiku v co nejkratším čase a dálkové balónové lety, které dělal se svým přítelem Stevem Fossettem.

„Prostě to udělejte a bavte se!“ — Sir Richard Branson

Komentáře

4 komentáře: „Virgin je dokonalou inspiraci“

 1. LuFa avatar

  Díky moc Marku za zajímavý tip. Po vzpomínkách Richarda Bransona se podívám. Ohledně nedostatku příležitostí s tebou souhlasím. Příležitostí je vždy dostatek, jen je potřeba se jich chopit.

 2. LuFa avatar

  Díky moc Marku za zajímavý tip. Po vzpomínkách Richarda Bransona se podívám. Ohledně nedostatku příležitostí s tebou souhlasím. Příležitostí je vždy dostatek, jen je potřeba se jich chopit.

 3. MaReK Olšavský avatar

  LuFa: Jeden z mých dobrých přátel říkal, že příležitosti a peníze leží na zemi, jen jsou lidi líní se pro ně ohnout.

 4. MaReK Olšavský avatar

  LuFa: Jeden z mých dobrých přátel říkal, že příležitosti a peníze leží na zemi, jen jsou lidi líní se pro ně ohnout.