#VOLIM_PRAVICI?

Kategorie:

Štítky:

Kdybych to nevěděl předem, tak bych předvolební kampaň s hashtagem #volim_pravici, asi jen těžko připsal ODS. ODS, která pod pravicovou rétorikou dělala vládní kroky, jež máme spjaté spíše s levicí, ať jde o zvýšení minimální mzdy, jež ohrožuje pracovní místa, nebo nechutné zvýšení daňové zátěže.

Kdo je pravice?

Komu vlastně dělá hashtag reklamu? Z těch co se hlásí k pravici mě napadá hned několik jmen:

Reklama
  • Strana Svobodných Občanů
  • TOP09-STAN
  • Občanská Demokratická Strana
  • Věci Veřejné (ty ale samostatně nekandidují)
  • … (na nikoho dalšího si teď nevzpomenu)

Nevím kam s Babišovo ANO, zatím z nich moc moudrý nejsem, ale podle hlášek by asi bylo správné přiřadit ANO do předchozího seznamu.

První přešlapy volební kampaně?

Už mám 3 kandidáty na předvolební kampaně pro volby do Poslanecké Sněmovny Parlamentu České Republiky a dva z těch přešlapů má na svědomí Česká Strana Sociálně Demokratická.

Diskriminační postoj Jana Mládka vůči živnostníkům

Jan Mládek pronesl opravdu zajímavý výrok, když nazval živnostníky parazity. Holt jde o potřebnou rétoriku, pro oslovení těch, jež se chtějí jen nechat zaměstnat. 10 % občanů ČR má živnostenský list, to je pro plány ČSSD moc malá cílová skupina a navíc taková, jež se zvykla starat sama o sebe, ba právě naopak by uvítala, kdyby vláda nekomplikovala byrokracii, zmenšila daňovou zatěž a institut minimální mzdy si vetkla do míst, kde záda ztrácejí slušné jméno.

Jan Mládek - živnostníci jsou paraziti
Jan Mládek – živnostníci jsou paraziti

Státní banka

Nápad zřízení státní banky, jako konkurence komerčním ústavům, mi připadá naprosto úchylný. Podle mého názoru stát nemá podnikat, jen vytvářet potřebný legislativní rámec. Mimochodem, „zestátnění banky“; a její následný odprodej; si už Bohuslav Sobotka natrénoval, když „zachraňoval“ Investiční a Poštovní Banku, tenkrát byl ministr financí.

#Volím_pravici

Hashtag, který by mohl příslušet minimálně 4 politickým subjektům z ČR, použití ikony služby Twitter (docela by mě zajímalo, kolik stála licence na použití). Podle mého názoru docela přešlap.

A kterou stranu z pravice??
A kterou stranu pravice??