Kolona prezidenta Miloše Zemana

Kategorie:

Štítky:

Náklonnost prezidenta České Republiky Miloše Zemana je známá. Kdysi pil Becherovku, ale později Miloš Zeman prohlásil že je nakloněn ovocným pálenkám od domácích výrobců. Jeho náklonnost k alkoholu je známá a ochranka musela do bezpečnostních opatření na ochranu prezidenta přidat i přístroj na kontrolu alkoholu, jenž odhalí nejen methanol, ale i další jedy.

Přeji mu to, i prezident je jen člověk a proč by si nemohl pochutnat na dobré pálence. Nemyslím si, že by měl být alkohol zakázán na hradní půdě, třeba při jednání se zahraniční návštěvou, ale s mírou a určitě ne tvrdý. Tak nevidím důvod, proč by možná kontrola neměla být na předních místechbezpečnostních opatřeních.

Reklama

Možná je to ale jen příprava. Po methanolovém průšvihu z roku 2012 je důvod k opatrnosti. Při výrobě domácích destilátů, typicky ovocných, vzniká zanedbatelné množství methanolu, tak malé že když člověk vypije první a poslední dávku, tak mu nemůže uškodit, pakliže nedestiluje pecky a větve. Ale je lepší neriskovat a mít možnost kontroly.

Nemůže nás tedy napadnout nic jiného, než že se v tichosti na hradě objeví destilační aparatura a prezident Ing. Miloš Zeman se bude ve volném čase věnovat domácímu pálení alkoholu? Co kdyby mu někdo chtěl do kvasu namíchat jed, nebo by „pálil do mrtě“? Možnost kontroly je vítána a bude potřebná.

Zatím jde jen o nadsázku, ale kdo ví, co se v hlavě důchodce z Vysočiny a prezidenta České Republiky zrodí?