Změna ISP – Od O2 k MM3net.eu

Kategorie:

Štítky:

Po několika letech používání opravdu drahého ADSL od společnosti Telefónica Czech Republic, a.s. (neboli O2) jsem se rozhodl pro změnu, které finančně výhodná a především používám rychlejší připojení k internetu s výrazně vyrovnanějším a použitelnějším poměrem mezi downlinkem a uplinkem.

O2 svou nabídku ADSL/VDSL umí nabídnout za nízkou cenu, ale po dobu pouhého jednoho roku, poté se cena zvýší téměř dvojnásobně. Alternativní poskytovatelé ADSL/VDSL na tom nejsou o mnoho lépe, někteří cenu po roce/dvou letech nezvednou, ale cenově nevychází tak výhodně jako lákání zákazníku společností Telefónica O2. Dokud zákazníky baví hrát si na kočku a myš hlídáním konce dotované smlouvy s voláním operátorovi a žebráním o prodloužení o další rok (jinak odejde zákazník k jinému poskytovateli), tak je nabídka dobrá. Ale pokud jej přestane hra bavit, či zapomene jeden rok pohlídat?

Reklama

Firma MM3net.eu ze Saběnic (Most) nabízí zkušennosti s budováním (bezdrátového) připojení k internetu od roku 2004. Používá 5GHz technologii s kvalitními komponenty. Nabídla rychlost 6 Mbit/s (příchozí provoz) a 1—1,5 Mbit/s (odchozí provoz) za vynikající cenu. Odchozí provoz ocní i běžný uživatel, nahrávání fotek na lince s propustností 256 kbit/s potěší jen masochistu.

Po provozu delším než 1 měsíc musím napsat, že jsem velmi spokojen. Moji zákazníci mají mnohem přístupnější testovací server, jenž mám umístěný doma, už neznám lagy při používání VoIP (SIP operátor Fayn).

Pro oblast („jižního města“) Duchcova je připraven první přístupový bod, pokud budou další zájemci mimo tento přístupový bod, budou vznikat nová AP podle potřeb.

Zatím mohu (pocitově musím) MM3net.eu doporučit.