Nechci být rukojmí!

Kategorie:

Štítky:

Odboráři chtějí stávkovat, (bohužel) na to mají právo a v boji za přesvědčení, i lepší budoucnost svých předáků, si chtějí vzít za rukojmího téměř každého občana ČR. Stávka způsobí škody a zcela logicky bych od odborářů čekal, že by je měli nahradit.

Braní rukojmích máme zafixováno jako součást zločinů a vcelku běžný akt teroristů. Patřičně k tomu bych zasáhl proti stávkujícím odborářům. Nechápu přístup kdy si mohou dovolit vzít za rukojmího kteréhokoliv občana ČR, snad jen ta pistole/puška a zabití v případě nesplnění podmínek chybí.

Reklama

Jak je známo chtějí stávkovat zaměstnanci osobní hromadné dopravy, jednu škodu způsobí svým zaměstnavatelům na ušlých tržbách. Druhá škoda, kterou svým teroristickým činem způsobí, se týká lidí z firem pro něž je výpadek, způsobený nemožností dopravy lidí, nepřípustný. Mají odboráři dost peněz na účtech, aby nahradili tyto sekundární škody? Nehledě k tomu, že pro zaměstnance není nefunkčnost hronadné dopravy omluvou za nepřítomnost v práci, hodlají snad odboráři zaplatit jimi terorizovaným zaměstnancům taxíky?

Běžní odboráři stávkou nic nezískají, jen „den volna“, kdy budou fungovat jako politický výtah svým předákům. Odbory na jedné straně hlásají cosi o nepolitičnosti, ale zajímavé je, jak posloužili panům Richardovi Falbrovi a Milanu Štěchovi coby politický výtah do senátorského křesla za ČSSD. Copak tohle odboráři nevidí? Který z odborových předáků je dalším budoucím senátorem?

Na stávku jsem viděl plakát, na němž stojí „Stávkujeme i za Vás“, což je pochopitelně lež. Minimálně za mě nestávkují, pracují v malé firmě, kde si vyděláváme prací a vedle toho jsem OSVČ. Už jste viděli živnostníka, který by stávkoval za dřívější odchod do důchodu, či větší příjem? Blbost na kvadrát, pokud nebudeme pracovat, nevyděláme si, pak to můžeme leda zabalit a postavit se do fronty na Úřadu Práce, kde snad bude místo, na němž si budeme moci dovolit i stávkovat.

Všiml si vlastně někdo toho, že ti kdož nejvíce stávkují jsou zaměstnanci státní, či státem dotovaných firem (dopravní podniky měst)? V soukromé sféře jsme závislí na tom co si opravdu vyděláme a na stávky většinou nemáme ani myšlenku!

Současná stávka se zaštiťuje protestem proti odchodu do důchodu v 70 letech, odborářští předáci zapoměli lidem dole sdělit, že pokud dojde až na tento extrémní scénář, týká se dnešních 16 letých? Zatím si zřejmě jen málokdo připouští, že věk odchodu do důchodu bude muset růst, kvůli prodlužování dožití, a že mzdy nelze svyšovat donekonečna, nejlépe bez ohledu na skutečné výdělky firem? Otto von Birmarck zavedl v Německu povinné sociální a zdravotní pojištění s důchodem pro přeživší, ale věk pro odchod byl nastaven na 70 let, při průměrné délce života 55 let.

Pánové a dámy z odborů, jděte se stávkou do … (slušně do míst kde záda ztrácejí jméno), neberte si ostatní jako rukojmí, eventuálně nahraďte škody do poslední koruny a proberte se, jste jen zneužívání jako tlačenka pro předáky s politickými ambicemi. Za mě nestávkujete, ale mě poškozujete, nemohu si naplánovat pracovní cestu v klidu, ale budu si ji muset sám odřídit.

Edit 13.6.2011:

Na stránkách Podnikatel je článek, který popisuje možnou nápravu současného stavu kolem stávek, nový zákon by měl odborářům povolovat stávky, ale také musí mít povinnosti.