SimRace.cz: Po roce opět na Le Mans

Kategorie:

Rok uběhl jako voda a na závodním portále SimRace.cz se vše chystá na jeden z našich závodnických vrcholů – 24 hodin Le Mans. Pro partu šílenců, jež jede Endurance sérii (neboli dlouhé závody se střídáním pilotů) je to jeden ze závodů, ale legendární 24 hodinovka přiláká i piloty jiných sérií. V reálu patří vedle Velké Ceny Monaka Formule 1 a 500 mil Indianapolis mezi největší závodnické magnety.

Vloni jsem týden před závodem nějak slepil posádku, vyzkoušel dlouhý závod na vlastní kůži a tento tým dokázal vyhrát kategorii GT2. Již název týmu „Racing for Fun“ měl naznačit, že se chci svést pro zábavu, leč člověk míní a okolnosti mění. Mezitím jsem změnil tým, od D.A.R.T.u jsem přešel k SG Racingu, kde jsou i 2 kolegové díky nimž byl loňský závod úspěchem. Kategorie GT2 a LMP2 jsou zrušeny, takže jedeme v silnější kategorii GT1, kde bude konkurence mnohem tvrdší.

Reklama

Malým bonusem by prý mohla být účast posádek ze sim racingových bojišť z Polska, údajně i Německa a Francie. Už to nebude jen lokální záležitost Česko—Slovenska, ale možná opravdu mezinárodní závod.

Opravdu se těším.

Editace

Odstranění nefunkčních odkazů na D.A.R.T. a SimRace.cz.