DVD Dědeček Automobil na stáncích

Kategorie:

Štítky:

Dodavatelé přílohových DVD na stánky mi zase jednou udělali velikou radost. Na stáncích jsem našel DVD s filmem Dědeček automobil, film který je tak trochu českým kultem mezi milovníky automobilů a potěší i patrioty města Teplice, jež byly v minulosti nazývány Paříží Střední Evropy.

Psát o filmu dědeček automobil je trochu oříšek, ono se toho v něm moc neděje. Divákovi jsou napřed připomenuty doby začátku 20. století, hlavně s ohledem na počátky motocyklismu a automobilismu. Pak se podívá jak se zpočátku závodilo na motocyklech a automobilech a vše končí velkou svatbou. Velmi zajímavé je ztvárnění hraběte Kolowrata, jednoho z průkopníků motoristického sportu v Čechách, Josefem Hlinomazem.

Reklama

A co mají s filmem společné Teplice? Svatební záběry se točily na Zámeckém náměstí v Teplicích a otočka jednoho závodu je u kapličky na Komáří Vížce.

Ať máte k Teplicím nějaký vztah nebo ne, film stojí za shlédnutí, a ne jedno. Je to krásná připomínka dob, kdy závodníci byli srdcaři, ne robotičtí manekýni, a ženy byly dámy.