A je po prázdninách

Kategorie:

Štítky:

Rok 2009 jsem tak trochu pojal jako blogerské prázdniny. Ještě na jeho počátku jsem téměř denně dovedl napsat jeden článek, ale pak už to ne, psal bych jen proto, že musím, čtenáři jsou zvyklí a vůbec by mě to nebavilo. Sem tam jsem něco napsal, ale moc toho nebylo.

Letos už budu psát blogspoty normálně, 1—3 týdně. Hodně uberu na politických tématech, protože těmi štvu i své kamarády, a spíše se budu věnovat tématům technickým, která mě zajímají. S politikou na blogu je to ošemetné, já mám svůj názor, občas mu čtenáři stejně neuniknou, a s nositeli ostatních názorů tu vznikají zbytečné „hádky“.

Reklama

V roce 2010 očekávám konečně vzpamatování se ekonomiky a lepší přísun financí, které mi dovolí pokračovat v zajímavých projektech (ano i programování pro zábavu stojí finance) a celkově lepší náladu lidí, když se situace stabilizuje. V software a kolem GNU/Linuxu žádné zásadní revoluce nečekám, jen několikero nových verzí, pochopitelně že budu psát jen o software, jež zajímá mě.

Protože se ještě stále věnuji programování, byť ani zdaleka nejsem mezi elitou, podělím se občas o moje poznatky, někomu se mohou hodit, byť dokonalý programátor ohrne nad takovými poznámkami nos.

Letos bych měl konečně přezbrojit můj IT a fotografický arzenál, přecijen 3 roky starý laptop Acer Aspire 3650 a 5 let starý fotoaparát Fuji Finepix S5600 už mají své časy pomalu za sebou, takže je na čase je vyměnit. U laptopu jsem nakloněn některému netbooku s displayem 10″ a více, opravdu potřebuji převážně přístup na internet,občas něco napsat, nebo pouštět data do projektoru na školeních, na normální práci mám plnohodnotný počítač s normální klávesnicí a solidním monitorem. Volbu fotoaparátu vidím jednoznačně na některou entry-level zrcadlovku, nebo EVF s vyměnitelnou optikou, kompakt už mě limituje, ale profizrcadlovku neuživím.

Zkrátka a dobře, je na čase skončit s blogerskými prázdninami a vrátit blogu nějaký život.