Tip na výlet: Altemberg

Kategorie:

Štítky:

Po delší době byl opět čas na jeden výlet s dítkem a naše cesta vedla za hranice České Republiky, konkrétně do německého městečka Altenberg. O městečku jsem měl jen informace, že je tam příjemná možnost koupání, ale to co jsem tam potkal překonalo má očekávání, pochopitelně v dobrém smyslu.

Kolem Krušných Hor je poměrně dost lázeňských měst, což může být pro někoho, kdo má tento kraj spojený jen s těžbou hnědého uhlí, chemickému průmyslu a elektrárnám, docela překvapivá informace. Nejsou tu jen Teplice v Čechách, kde bydlím, ale hned v sousedství je Dubí, Altenberg na německé straně a například okolí Karlových Varů, nebo Františkových Lázní poblíž „dolního konce“ hor. Je tu toho pochopitelně více, pokud chcete tipy na zajímavá místa a místní akce, doporučuji si dát do záložek stránku Krušnohorci.

Reklama

Altemberg jsem znal vlastně jen díky zmínce (nevlastního) bratra Sebastiana, který tam dříve jezdil závodit na saních. Teprve později jsem slyšel několik tipů na možnost pěkného koupání v lázeňském komplexu, který je běžně dostupný i pro veřejnost, nejen pro lázeňské hosty, a ceny se nijak moc neliší od toho, na co jsme zvyklí z našich končin, možná jsou dokonce menší, než v teplických lázeňských domech.

Jeli jsme využít možnost vykoupání a nebyli jsme zklamáni, ale protože jsme si prohlídli další možnosti aktivní zábavy, je sřejmé, že jsme v Altembergu nebyli naposledy. Možnost koupání nabízí rehabilitační klinika Raupennest, kterou najdete asi 800 metrů od odbočky na Rehefeld. Bazény nejsou určeny pro „náruživé plavce a plavkyně“, bazény jsou mělké, krátké a 3 z nich jsou vybavené vířivkami, přičemž ta nejpříjemnější vířivka je hned u východu ze sprch. Teplota vody je od 27°C do 36°C.

Vlastní fotografie bohužel tentokrát nemám, nevzal jsem s sebou fotoaparát, protože jsem neveděl, jak bych jej ohlídal. Článeček píšu jen jako tip pro výlet na místo, kde se mi líbilo.