RIP: Michael Crichton

Kategorie:

Štítky:

Ne všechny zprávy, které člověk zaznamená jsou pozitivní 6. listopadu 2008 zemřel ve věkuv66 let jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů Michael Crichton.

Medik, který uměl psát skvělé příběhy a který odstartoval, podle mnoha příznivců, svou kariéru poměrně útlou knihou Kmen Andromeda, což není jeho spisovatelský debut, ještě dříve však napsal poměrně neznámou detektivku Případ dívky v tísny, avšak ta byla napsána pod pseudonymem Jeffery Hudson a několik poměrně neznámých děl vydal pod pseudonymem John Lange.

Reklama

Michael Crichton měl dar slova, uměl psát pěkné romány a mj. odstartoval dodnes velmi populární seriál Pohotovost, jehož hrdinové nebyli lékaři v nažehlených pláštích, nebo lékařští géniové typu Dr. House, ale denodenní bojovníci o lidské životy na pohotovosti. U nás si popularitu získal především románem Jurský park, který byl skvěle zfilmován a dodnes si pamatuji, jak jsme s otevřenou pusou koukali na cca. 6 minut úžasných počítačových animací, dnes tak běžných, paradoxně já považuji tento román za jeden z jeho nejhorších.

Další pěkné knihy:

  • Vycházející slunce
  • Velká vlaková loupež
  • Skandální odhalení
  • Člověk na konci
  • Příští

Ano jsem z těch, které nalákal nejznámější román Jurský park, ale později jsem četl další knihy Michaela Crichtona, které mi připadají podstatně hezčí a čitelnější. Asi se to sem nehodí, ale další mí oblíbení autoři jsou Stephen King, Frederick Forsyth a klasický Jules Verne.