Kdo dostane můj hlas?

Kategorie:

Štítky:

Volby do krajských zastupitelstev už jsou extrémně blízko a jak jsem slíbil, napíšu jak a koho budu volit. No a ještě připomenu perličku posledního týdne, jak lze snadno vyhodit peníze s nulovým efektem.

Začnu od té perličky. V Ústeckém kraji se obchoduje s volebními lístky, jakási „Evropská strana důstojného stáří“ vykupuje od sociálně slabých občanů jejich volební lístky; nechá jim jen ten svůj, který by měli vhodit do volební urny; za 100,- KČ, tj. za přibližně 5 piv. Klidně jim je prodám také, protože bych si ve volební místnosti vyzvedl náhradní lístky a stejně bych volil podle svého soukromého názoru, ještě bych zvýšil náklady konkurenci. Škoda že za mnou nepřijdou, natočil bych to kamerou (ona je docela malinká) a předal jako podnět policii, protože to je naprosté znevážení voleb. O celé kauze trochu podrobněji píše noviny iDnes.

Reklama

Že budu volit ODS je asi jasné každému, kdo mě čte, nebo zná osobně, ale protože nemáme docela rovnoměrné zastoupení kandidátů podle jednotlivých oblastí, nejvýše jsou lidé z Mostu a Ústí nad Labem, kteréžto mají člensky nejpočetnější oblasti, navíc přidám preferenční hlasy pro následující kandidáty:

  • číslo 6 – Ing. Petr Fiala: Znám osobně, současný náměstek hejtmana, člověk, jehož práce je vidět.
  • číslo 48 – Mgr. Jiří Nekuda: Opět osobně znám, mimo ředitelování teplické hotelové školy je člen městského zastupitelstva v Teplicích. Docela mu leží na srdci život v Ústeckém kraji.
  • číslo 43 – Mgr. Helena Černá: Učitelka z Duchcova, podle několika setkání na oblastních sněmech ji považuji za radionální osobu.

Pokud se někdo diví, že nepíšu i Teplického senátora/primátora Jaroslava Kuberu, je důvod nabíledni, nejsem přesvědčen, že by bylo rozumně zvladatelné odvádět dobrou práci ve vedení města, v senátu i na hejtmanství. Sice je to člověk, kterého považuji za férového, občas mi přijde jako hyperaktivní workaholic, a souhlasím s většinou jeho názorů, ale toto je případ, kdy radši píši ne. Z podobného důvodu bych nedal preferenční hlas Petru Gandalovičovi, který je ministrem zemědělství. Jde o můj názor a můžete se hádat .