Neplete si ČSSD volby?

Kategorie:

Štítky:

2. října 2008 jsem na České Televizi sledoval speciální otázky Václava Moravce, které se týkaly krajských voleb a podle toho, co jsem slyšel od Dr. Ratha, tak ČSSD, respektive někteří její představitelé, nechápe rozdíl mezi volbami do PSP ČR a krajů.

Na MUDr. Davidu Rathovi mi vadí dost věcí, jednako jeho názorová labilita, k té se vrátím, a druhako je vidět, že zlozvyky z PSP ČR má stále silnější. Pokud je zvyklý na půdě PSP ČR neustále vykřikovat a skákat druhým do řeči, ať si to na tuto půdu nechá, myslím že tam už si na jeho výkřiky poslanci zvykli, ale ať se tak nechová mezi běžnými lidmi, působí jako nespolečenské hovado. Pokud jsem viděl dobře, tak zbylí volební lídři jej nechávali domluvit, ani vzájemně si neskákali do řeči a mám pocit, že tím ještě více vynikla trapnost chování Dr.Ratha. Kolikrát jsem už na tomto blogu napsal, že ČSSD by mi nevadila, kdyby měla normální vedení a ne takovéto řvouny? Nehledě k tomu, že z ČSSD je dnes vidět jen nejbližší skupinka kolem Ing. Jiřího Paroubka, ale na dalších úrovních trpí nedostatkem výrazných osobností.

Reklama

Když už jsem nakousl názorovou labilitu Dr.Ratha, nezbývá než dopovědět. Pokud se nemýlím, Dr.Rath prošel ODS, kde prostě nedokázal uspět, na chvíli své síly spojil s Diensbierovou pidistranou, kde by možná mohl i uspět, ale to by ta strana musela být volitelná. Nakonec skončil v ČSSD, tj. na zcela opačném konci politického spektra, kde dosáhl, doufejme, vrcholu své kariéry. Napřed bojoval za zavedení nějakých poplatků za lékařské ošetření, dnes je bojovníkem proti stejným poplatkům. Coby kritik soukromých poliklinik a nemocnic sám jednu soukromou polikliniku vlastní. Doufám, že nebude mít jednou ambice kandidovat na prezidenta, to by byla ostuda.

Kdo na debatu koukal, musel pochopit, že ČSSD si opravdu plete volby krajské a volby parlamentní. Jejich poznámky, co po vítězství na krajích budou prosazovat na celostátní úrovni, byly zcela mimo. Na úrovni krajů se rozhoduje o naprosto jiných záležitostech, než na celostátní úrovni a hospodaří se jen se zlomkem celostátního rozpočtu, proto i výlevy na téma neplacení poplatků a dopravy zdarma byly zcela bezpředmětné. ČSSD si patrně plete volby a zatím jsem neviděl, že by představili vlastní program. Docela by mě zajímalo, co chtějí udělat v našem kraji, jak chtějí řešit dopravní infrastrukturu, jestli a jak chtějí přivést další investory a v těchto volbách mě absolutně nezajímá, jestli se chtějí dostat k moci v PSP ČR, jsou to volby o krajích, nikoliv o PSP ČR! Dne kdy ČSSD vyhraje velké volby a bude vládnout se bojím, protože nejspíše; dle slibu Ing. Jiřího Paroubka, že zatočí s každým, kdo o ČSSD nepíše pozitivně; budu v kriminále za to, že píšu věci tak, jak je vnímám já z mého hlediska.

Velmi se mi ve zmíněné televizní debatě líbilo vystupování Benda a dalších dvou leaderů. Bendl byl sice zpočátku trochu prkenný, ale pak se uvolnil. Tito zbylí tři lídři působili podstatně klidnějším a vyrovnanějším dojmem, než křečovitý Dr.Rath. Řekli prostě co by rádi dosáhli, neskákali si do řeči a byli věcní. Především si nikdo z nich nepletl krajské volby s těmi velkými a mluvili o problematice kraje. Ano, vystupování Dr.Ratha může přinést jednorázový úspěch, jenže se okouká a docela by mne zajímalo, jestli může své vystupování ještě někam stupňovat.

Budu sice asi nazván tupým přikyvovačem ODS, ale Dr.Rathovi bych dal za jeho vystupování šestku, to už není ani na pět, ostatní pánové za jedna.